Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To będzie pierwsza taka impreza w Polsce. Na plaży w Olsztynie zagrają… tenisiści

Fot. Fotolia.com

Czy kolejna dyscyplina sportu uprawiana na piasku zdobędzie popularność na Warmii i Mazurach? Po plażowej odmianie siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej i rugby, przyszedł czas na… tenis.

W weekend w Centrum Rekreacyjno Sportowym „Ukiel” w Olsztynie odbędzie się turniej ITF Beach Tennis.

Jak mówi rzecznik prasowy olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Zbigniew Szymula, stolica Warmii i Mazur zapisze się w historii tej dyscypliny sportu:

Po raz pierwszy taka impreza odbędzie się w Polsce i po raz pierwszy u nas. To jest dyscyplina łącząca w sobie badminton, tenis ziemny, tenis stołowy. Każdy, kto w życiu trzymał jakąś rakietkę, może sobie wyobrazić, jak to się będzie odbywało. Siatka jest zawieszona na wysokości 1,7 metra, ma trochę mniejsze oczka, żeby piłka nie przelatywała na drugą stronę. Zawodnicy grają rakietkami podobnymi do badmintona, ale nie są wypełnione strunami, tylko są pełne. Piłka ma trochę inną kompresję, jest podobna do tenisa ziemnego. Jak najbardziej jest to widowiskowe, mnóstwo zawodników grających w tenisa plażowego grało wcześniej w tenisa ziemnego. Mamy pary z San Marino, z Grecji, z Włoch, bardzo silną parę męską grecko-włoską, parę niemiecką, mistrzów Łotwy. Tak że będzie się działo.

 

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tenis
Ełk stawia na rozwój tenisa. W mieście powstaną korty za ponad 2,7 miliona złotych

Ełk będzie miał kryte korty tenisowe. Powstają przy ul. Kąpielowej na plaży miejskiej w miejscu starych, niezadaszonych kortów. W ministerstwie sportu udało się pozyskać 900 tysięcy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV