Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To był czas zmian i rozwoju”. Elbląska straż miejska podsumowała miniony rok

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

To był rok zwykłej, ciężkiej pracy dla funkcjonariuszy elbląskiej Straży Miejskiej – podsumowuje komendant Arkadiusz Kulig, który kieruje nią od pół roku.

Strażnicy najczęściej zajmują się utrzymaniem ładu i porządku w mieście. W sezonie zimowym pilnują, by mieszkańcy nie palali w piecach śmieci i toksycznych odpadów.

Miniony rok był dla elbląskiej straży miejskiej wyjątkowy. Po ponad 20 latach opuścił ją założyciel tej formacji Jan Korzeniowski. Jego obowiązki przejął emerytowany oficer straży granicznej Arkadiusz Kulig, dla którego ta praca to nowe wyzwanie.

To rok zmian, wprowadzanie nowych zasad działania, ciągły rozwój

– tłumaczy komendant Arkadiusz Kulig.

Zmiany w strukturze straży miejskiej nie oznaczają zaniechania głównych zadań. Priorytet jest ten sam, pilnowanie ładu i porządku zgodnie z zapisami ustawy. Straż miejska to m.in, także ekopatrol zajmujący się przypadkami zanieczyszczania środowiska, badania powietrza i nie tylko przy pomocy drona, pilnowanie bezpieczeństwa i zajmowanie się osobami bezdomnymi.

Straż Miejska w Elblągu szuka kandydatów do pracy, na chętnych czekają dwa etaty. W najbliższym czasie służba wzbogaci się o kolejny radiowóz, który ułatwi patrolowanie miasta.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Droższy wywóz śmieci w Elblągu. Na dodatkowy bonus mogą liczyć mieszkańcy domków jednorodzinnych

O 40 procent wzrosła cena wywozu odpadów w Elblągu. Przeciętny mieszkaniec sortujący śmieci domowe zapłaci 17 złotych 40 groszy. Dodatkowy bonus dostali posiadacze domów wolnostojących. Jeżeli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV