Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To była dość spokojna kampania” komentują szefowie sztabów wyborczych dwóch największych partii politycznych

Szef sztabu PiS Jerzy Szmit i szef sztabu Koalicji Obywatelskiej Marcin Kuchciński. Fot. B.Świerkowska-Chromy

To ostatni dzień kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. O kończącej się kampanii mówili w Porannych pytaniach Jerzy Szmit – szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości i Marcin Kuchciński – szef sztabu Koalicji Obywatelskiej – Platforma – Nowoczesna.

W Olsztynie większość obserwatorów sceny politycznej spodziewa się drugiej tury wyborów prezydenta miasta. Tak wynika też z przedwyborczych sondaży.

Jerzy Szmit, szef Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim jest przekonany, że druga tura będzie konieczna.

Zmieniają się ci, którzy w drugiej turze mają wystąpić. Rozgrywa się to między trójką kandydatów: Grzymowiczem, Małkowskim i Wypijem. Oczywiście Michał Wypij będzie w drugiej turze, będzie walczył o fotel prezydenta Olsztyna.

O drugiej turze – choć w innym składzie – mówi również Marcin Kuchciński z Platformy Obywatelskiej, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej Platforma – Nowoczesna.

Baz wątpienia spodziewam się drugiej tury natomiast myślę, że skład osobowy w drugiej turze będzie nieco inny i, że będzie tam nasza kandydatka Beata Bublewicz.

Jak podkreślał szef sztabu Koalicji Obywatelskiej Marcin Kuchciński kampania była intensywna.

Z kalendarza wynika to, że kampania była dość krótka, ale intensywna. Było wiele spotkań, wydarzeń, informacji zwrotnych od mieszkańców. W mojej ocenie na Warmii i Mazurach kampania wyborcza była dość spokojna.

Jerzy Szmit, szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości, przypomina o wizytach przedstawicieli rządu, ale także o incydentach, jakie zdarzyły się w trakcie kampanii.

Jako Prawo i Sprawiedliwość pokazywaliśmy dorobek rządu i to się sprawdziło. Mam wrażenie, że podnieśliśmy notowania. W kampanii zdarzały się incydenty, niszczono nasze plakaty i banery.

Od dziś od północy będzie obowiązywać cisza wyborcza. Głosowanie już w najbliższą niedzielę 21 października.

Posłuchaj rozmowy z szefami sztabów wyborczych PiS i PO

Szef sztabu PiS Jerzy Szmit i szef sztabu Koalicji Obywatelskiej Marcin Kuchciński. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, PO, Jerzy Szmit, Marcin Kuchciński
Nowe miejsca w przedszkolach i żłobkach obiecuje kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Elbląga

Kandydaci na prezydenta Elbląga prześcigają się w pomysłach, by przekonać do siebie wyborców. Kandydat Zjednoczonej Prawicy Jerzy Wilk chce stworzyć nowe miejsca w przedszkolach oraz żłobkach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV