Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W środę mija termin zarejestrowania numerów na kartę

Tylko do północy można zarejestrować anonimowe dotąd numery prepaid, czyli telefony na kartę bez abonamentu.  

– Taki obowiązek nakłada na użytkowników telefonów ustawa antyterrorystyczna z lipca 2016 roku – wyjaśnia Marek Krzemiński dyrektor delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Olsztynie – ma to zapobiec wszelkim działaniom terrorystycznym, chodzi o to, żeby nie był anonimowy, żeby łatwo można było dotrzeć do właściciela danego telefonu – podkreślił Marek Krzemiński.

Rejestracji numeru można dokonać w punktach obsługi klienta operatora, który świadczy nam usługę lub w innych wyznaczonych przez niego punktach, na przykład w bankach lub na poczcie. Jeśli numer nie będzie zarejestrowany, jutro (2 lutego) zostanie odłączony od sieci telekomunikacyjnej. W celu rejestracji musimy przekazać operatorowi swoje imię i nazwisko oraz numer PESEL. Dla uwiarygodnienia musimy posługiwać się dokumentem tożsamości.

Posłuchaj relacji Daniela Wojciechowskiego

00:00 / 00:00

(dwojcie/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rejestracja, komórka, ustawa antyterrorystyczna, telefony na kartę, prepaid
W… majtkach ukrył skradzione telefony

29-latek z Elbląga próbował ukraść ze sklepu dwa telefony. Komórki chciał wynieść w... majtkach. Ten niecodzienny sposób kradzieży udaremniła ochrona sklepu. Wezwani policjanci przeszukali złodzieja. Twierdził,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV