DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

„To rajd inny niż wszystkie”. Kajetan Kajetanowicz zwycięzcą Rajdu Barbórka

Kolejne zwycięstwo Kajetana Kajetanowicza w Rajdzie Barbórka i Kryterium Asów. Fot. facebook sportowca

Kajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiestą WRC wygrał w Warszawie 57. Rajd Barbórka.

Trzykrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w kategorii WRC 2 triumfował w imprezie po raz siódmy z rzędu. Tym samym poprawił rekord należący do Tomasza Kuchara.

Na trasie nie zabrakło kierowców i pilotów z Warmii i Mazur. Najlepiej spisała się załoga Olsztyńskiego Klubu Rajdowego: Adrian Chwietczuk/Marcin Hinz, która zajęła 32. miejsce. Marcin Kurp z Dobrego Miasta był 42. w generalce, a 7 miejsc niżej uplasował się olsztynianin – Konrad Dudziński.

00:00 / 00:00

Na 70. miejscu Barbórkę ukończył Adam Binięda z Bartoszyc, który zazwyczaj startuje jako pilot. Na 9. pozycji uplasował się olsztynianin Sebastian Rozwadowski jadący z Wojciechem Chuchałą. 67. miejsce – dla naszego byłego redakcyjnego kolegi – Wojciecha Jermakowa, który pilotował Tadeusza Rzeżuchowskiego.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w Kajetanowicz
Załoga Kajetanowicz – Baran mistrzami Europy

Kajetan Kajetanowicz razem z pilotem Jarosławem Baranem zdobyli Mistrzostwo Europy w rajdach samochodowych. Polska załoga wygrał a Rajd Akropolu - przedostatnią rundę mistrzostw. Z powodu ulewy...