Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To trudny sezon dla przewodników turystycznych. „Są już wakacje, a my nie mamy pracy”

Fot. AdobeStock

Jak podkreśla prezes elbląskiego oddziału PTTK Leszek Marcinkowski, wakacje już trwają, a przewodnicy właściwie nie mają pracy.

Zerowe zlecenia, sporadycznie pojawia się jakieś zapytanie. Teraz mieliśmy pytanie o wycieczkę na początek września. I to jest wszystko. Turyści nie przejeżdżają. Boją się. Wszystkie zorganizowane grupy, który miały przyjechać boją się i wycofały swoje zapotrzebowania, tak więc nie mamy żadnych wycieczek.

– podsumowuje Leszek Marcinkowski.

Wycieczek nie ma, ale elbląscy przewodnicy są gotowi do oprowadzania także mniejszych grup. W prowadzonych przez nich Punktach Informacji Turystycznej wszystko działa jak zawsze. W związku z koronawirusem obowiązują limity osób wchodzących np. do Ratusza Staromiejskiego, gdzie prezentowana jest makieta zamku krzyżackiego.

Do samego pomieszczenia mogą wejść tylko 2 osoby, a nie cała wycieczka. Podobnie jest przy oglądaniu makiety są obostrzenia i nie może oglądać jej cała grupa jednocześnie. Śmiało można jednak wchodzić pojedynczo lub dwójkami i idzie to bardzo sprawnie.

– zaznacza Leszek Marcinkowski.

Mimo zdecydowanie mniejszego ruchu, w Elblągu pojawiają się zwiedzający. W Bramie Targowej, gdzie jest punkt widokowy, przez 2 ostatnie tygodnie czerwca odnotowano tysiąc wejść.

 

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wycieczka, przewodnik, wyprawa, zwiedzanie
Pieszo tropem wybitnego astronoma. Szlak Kopernikowski wyzwaniem dla turystów

Zaczyna się w Olsztynie przy Wysokiej Bramie, a kończy w Elblągu. Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach liczy ponad 150 kilometrów. Szlak biegnie przez miejscowości związane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV