Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tolkmicko: niższe wynagrodzenie dla burmistrza i radnych

Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku. Fot. Łukasz Węglewski

Od czerwca burmistrz Tolkmicka będzie zarabiał o 10 procent mniej. O 20 procent mniejsze wynagrodzenia otrzymają z kolei radni.

Decyzja była konieczna i spowodowana złą sytuacją finansową gminy – tak tłumaczyli radni. W gminie Tolkmicko obowiązuje budżet uchwalony przez Regionalną Izbę Obrachunkową i niezbędne są oszczędności. Przy obniżaniu wynagrodzeń radni nie byli jednogłośni – w przypadku pensji burmistrza 13 osób głosowało za obniżką, jedna się wstrzymała, a jedna była przeciwna.

Przy głosowaniu dotyczącym wysokości diet dwie osoby wstrzymały się od głosu, pozostałe były za.

00:00 / 00:00

Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka, przyjął decyzję ze spokojem. To na jego wniosek obniżka jest wyższa, niż proponowali radni.

00:00 / 00:00

Tak zaoszczędzone pieniądze, a będzie to około 30 tysięcy złotych rocznie, zostaną przeznaczone na sfinansowanie etatów w przedszkolu w Tolkmicku, bo istniała groźba ich likwidacji.

Tolkmicko. Fot. Łukasz Węglewski

(mdet/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, zarobki, radni
Olsztyński ratusz sprawdzi gdzie mieszkają miejscy radni

Olsztyński urząd miasta wszczął procedurę wyjaśniającą w sprawie miejsca zamieszkania sześciorga olsztyńskich radnych. To efekt wniosku złożonego przez Prawo i Sprawiedliwość, którego działacze twierdzą, że sześcioro...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV