Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.2998 CHF: 3.685
USD: 3.6619 GBP: 4.8572
Logowanie
 

Tomasz Giżyński: Stomil jest naszą drużyną. To przywiązanie na całe życie

Fot. Artur Szczepański

Kolejnym gościem w Bliższych Spotkaniach był Tomasz Giżyński, prezes Zarządu Stowarzyszenia Socios Stomil. Tematem cały czas pozostaje kibicowanie, tym razem na szczeblu lokalnym.

W kibicowaniu bardzo ważny jest patriotyzm lokalny. Jeżeli identyfikujemy się z drużyną naszego regionu, to w ten sposób przypisujemy się do miejsca, w którym żyjemy. Czy kibicując Stomilowi pokazujemy, jak dumni jesteśmy, że pochodzimy z tego regionu?

Zgadza się. Stomil jest naszą drużyną. Jeśli chodzi konkretnie o moją osobę, to ja mieszkam w Olsztynie ponad trzydzieści lat i nie wyobrażam sobie, żeby kibicować innej drużynie. Stomil to jest Duma Warmii więc każdy chce jej kibicować. Jeśli chodzi o ten lokalny patriotyzm, patrzymy na konkretną drużynę, bo do każdego regionu Polski można to odnieść. Natomiast jeśli chodzi o Stomil – on był, jest i będzie w moim sercu i w sercu wszystkich nas.

– powiedział Tomasz Giżyński.

Jak zaznacza gość Bliższych Spotkań, Stomilowi kibicuje się zawsze, bez względu na to, czy gra w II czy w I lidze:

Wiadomo, jeśli Stomil grałby w niższej klasie rozgrywkowej, to może miałby trochę mniej kibiców. Natomiast jeśli chodzi o mój przypadek, to nie ma znaczenia. Gdyby był w czwartej lidze – odpukać – to i tak bym chodził na mecze, chciałbym mu pomagać. Tak więc jest to przywiązanie na całe życie.

Kibicowanie polega na tym, że patrzymy dosłownie na to, co dzieje się na boisku, czy też zwracamy uwagę na coś więcej, niż same występy na stadionach?

Jeśli chodzi o kibiców wiadomo, jak ważny jest aspekt sportowy. Jednakże aspekt organizacyjny klubu jest tak samo ważny. Każdy kibic chce, żeby jego klub funkcjonował profesjonalnie, aby był lepiej zarządzany i miał jak najwięcej sponsorów. Wynik sportowy ma bardzo duże znaczenie, ale także organizacja jest ważna. Nie ma co się oszukiwać, im lepiej zarządzany klub, tym lepiej postrzegany jest w danym środowisku. Im lepiej klub jest zarządzany, tym lepiej jest postrzegany.

– podkreślił Tomasz Giżyński.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Tomaszem Giżyńskim.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, socios stomil
Czy Stomil przełamie złą passę? Dziś mecz z Podbeskidziem Bielsko – Biała

Po dwóch porażkach w nowym sezonie, piłkarze 1-ligowego Stomilu Olsztyn będą chcieli powalczyć o komplet punktów. W pierwszym meczu przed własną publicznością, podejmą dziś na stadionie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV