Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Terlikowski: spotkałem świętego kapłana

W audycji gościem jest Tomasz P. Terlikowski, dziennikarz, publicysta, filozof, pisarz, autor wywiadu książki z ks. Piotrem Glasem  „Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych”.

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie bohater. Nie znałem wcześniej ks. Piotra Glasa, wiedziałem kim jest,  ale nie znałem osobiście. Kiedy zadzwoniłem po raz pierwszy, to była bardzo sympatyczna rozmowa, ale ksiądz Piotr nie był zbytnio zachwycony pomysłem zrobienie wywiadu. Jednak kilka dni później  powiedział, że dobrze. Kiedy pojechałem do Wielkiej Brytanii,  spotkaliśmy się wtedy po raz pierwszy  i to był bardzo dobry czas – tych pięć, sześć dni, które spędziliśmy razem  pracując nad tą książką. To była całodzienna praca, przerwana tylko Mszą Świętą, adoracją i wspólną modlitwą.  Pozytywnie zaskakuje w tej postaci to, że jest bardzo spójna. Ks.Piotr jest taki sam, kiedy przemawia, kiedy głosi kazania, kiedy opowiada o rzeczach duchowych i taki sam, kiedy jest u siebie w domu. Z jednej strony człowiek wielkiej duchowości, a z drugiej potrafiący bardzo szybko przejść do  zwyczajnych, ludzkich żartów, czy takich przyziemnych, ale też podbudowanych duchowością, ocen.

Rozmawiamy o jednym z najbardziej znanych w Polsce rekolekcjonistów.  Ksiądz Piotr Glas od wielu lat ewangelizuje, prowadzi modlitwę o uzdrowienie i wyjaśnia niebezpieczeństwo duchowych uwikłań. Choć z urodzenia jest Polakiem, pełni posługę w Anglii, a Słowo Boże głosi głównie w języku angielskim.

Posługuje w Wielkiej Brytanii, a do Polski przyjeżdża regularnie, by głosić słowo Boże i nieść duchowe wsparcie wszystkim zagubionym.  Jego rekolekcje internetowe obejrzały już setki tysięcy Polaków! Dlaczego jedni okazują mu brak tolerancji i potępiają, a drudzy twierdzą, że jest nauczycielem dojrzałej wiary?

fot. materiały prasowe

„Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych” to pierwsza książka księdza Piotra Glasa, w której rekolekcjonista opowiada Tomaszowi Terlikowskiemu o swoim życiu, nawróceniu oraz przestrzega przez niebezpieczeństwem zagrożeń duchowych.

Posłuchaj audycji:

Autor: G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tomasz P. Terlikowski
Tomasz Terlikowski: pod wpływem św. Maksymiliana zmieniła się definicja męczeństwa

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV