Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz P. Terlikowski: z Wenantym jest trochę jak ze św. Szarbelem

Gościem w audycji jest Tomasz P. Terlikowski. Rozmawiamy o jego ostatniej książce „Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel”. Kim jest tajemniczy przyjaciel Maksymiliana Kolbego? Tomasz P. Terlikowski podąża śladami Sługi Bożego. Świadectwa skutecznego orędownictwa Wenantego Katarzyńca są po prostu niesamowite.

Tomasz P. Terlikowski – dziennikarz, filozof, felietonista, publicysta, tłumacz i pisarz:

Z Wenantym jest trochę jak ze św. Szarbelem. Prawie każdy, z kim się spotkałem, i kto się modlił za jego wstawiennictwem, bardzo szybko uzyskiwał pomoc.

W trakcie krótkiego życia o. Wenanty Katarzyniec pomógł Maksymilianowi Kolbe stworzyć media katolickie i objawił się jako wielki kaznodzieja. Zapewnił jednak swoich współbraci, że najwięcej uczyni… po śmierci. Tak też się stało. Problem ze znalezieniem pracy, kupno samochodu, spłata wysokiego kredytu, kłopoty biznesowe, a także uciążliwe dolegliwości zdrowotne – wielu świadków potwierdza, że ten pochowany w Kalwarii Pacławskiej zakonnik skutecznie rozwiązuje każdą sprawę. Ci, którym pomógł nie mają wątpliwości: Wenanty jest taki jak święty Szarbel.
Kim jest tajemniczy przyjaciel Maksymiliana Kolbego? Tomasz P. Terlikowski podąża śladami Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca i przekonuje: ten cichutki zakonnik pokaże, jak wielkim jest orędownikiem!

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w  programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

 

Redakcja: GKasjaniuk/esprit.com.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tomasz P. Terlikowski
Tomasz Terlikowski: spotkałem świętego kapłana

W audycji gościem jest Tomasz P. Terlikowski, dziennikarz, publicysta, filozof, pisarz, autor wywiadu książki z ks. Piotrem Glasem  "Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV