Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
IMIENINY: Hanny, Klementyny, Łukasza
EUR: 4.2293 CHF: 3.6733
USD: 3.6006 GBP: 4.7392
Logowanie
 

Tomasz Szewczak o magii ju-jitsu: Jesteśmy jedną wielką rodziną

Tomasz Szewczak (pierwszy z lewej strony). Fot. FB Tomasza Szewczaka

Zdobył złoto w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, teraz – mimo 40 lat na karku, myśli o kolejnych zawodach. Marzy też o włączeniu jego dyscypliny do programu Igrzysk Olimpijskich, bo – jak mówi – teraz wyjątkowo ciężko o sponsorów. A dyscyplina jest bardzo widowiskowa.

O kim mówimy? To Tomasz Szewczak – człowiek, który zdominował światowe ju – jitsu. Pochodzący z Olsztyna zawodnik opowiedział o swojej dyscyplinie:

Ju-jitsu to jest super sprawa. Bardzo dobrze wszystkim nam się współpracuje. Nie mówię tutaj tylko o naszej reprezentacji, gdzie atmosfera jest wspaniała. Mówię również o wielkiej rodzinie ju-jitsu na świecie. To jest wspaniałe, kiedy przyjeżdża się na zawody i wszyscy przybijają piątki. To jest właśnie ta atmosfera.

Tomasz Szewczak zaznaczył również, że pomimo świetnych wyników,  brakuje sponsorów:

Jesteśmy już dwukrotnie z rzędu najlepszą drużyną na świecie. W tym roku mistrzostwa świata odbędą się w Kolumbii. Będzie to drogi wyjazd, potrzebujemy środków finansowych. Sponsorzy nie garną się do nas i nie dają nam pieniędzy. Bazujemy tylko na dofinansowaniach z Ministerstwa Sportu. Chcielibyśmy pojechać do Kolumbii w pełnym składzie i udowodnić, że jesteśmy najlepsi na świecie.

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego z Tomaszem Szewczakiem.
Tomasz Szewczak

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tomasz Szewczak, ju jitsu
Złoto Szewczaka na Igrzyskach Dyscyplin Nieolimpijskich

Tomasz Szewczak zdobył złoty medal w fightingu w kategorii 94 w ju-jitsu podczas Igrzysk Dyscyplin Nieolimpijskich The World Games we Wrocławiu. Jego finałowy rywal Mohsen Hamid...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV