Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tor łyżwiarski w Elblągu zakończył pierwszy sezon. Wkrótce zmieni swoje przeznaczenie

Tor łyżwiarski w Elblągu kończy pierwszy sezon. Teraz otworzy sezon wrotkarski.

Jedyny w regionie sztucznie mrożony tor łyżwiarski Kalbar w Elblągu zakończył pierwszy sezon. Wkrótce będzie areną dla miłośników jazdy na wrotkach.

Przez trzy zimowe miesiące służył zarówno do rekreacji, jak i do profesjonalnych treningów łyżwiarzy szybkich, ścigających się na długim torze. Na obiekcie odbyły się również pierwsze zawody regionalne i młodzieżowe w randze Mistrzostw Polski.

Tor jest sztucznie mrożony, ale jest obiektem otwartym czyli nieodpornym na deszcz i temperatury około plus 10 stopni.

To wiosna zdecydowała o zakończeniu sezonu. Udanego, bo elblążanie polubili szybką jazdę – powiedział Radiu Olsztyn Marek Kucharczyk z elbląskiego MOSIR-u.

Obiekt technicznie się sprawdził, ale przed obsługą dalsza nauka robienia gładkiego lodu. Pracownicy techniczni będą się szkolili na jedynym polskim krytym torze w Tomaszowie.

Po rozmrożeniu tor Kalbar zostanie przygotowany do swojej drugiej funkcji czyli toru wrotkarskiego. Kryte lodowisko Helena będzie czynne do końca marca.

Autorka: Mira Stankiewicz
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruch Chorzów chce walkowera za odwołany mecz ze Stomilem

Ruch Chorzów wystąpił do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN o przyznanie punktów walkowerem za sobotni mecz piłkarskiej 1. ligi ze Stomilem Olsztyn, odwołany z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV