Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Torby ratownictwa medycznego, nosze i defibrylatory. Nowy sprzęt dla ochotniczych straży pożarnych z regionu

Podpisanie umowy na dofinansowanie ochotniczych straży pożarnych. Fot. K. Grabowska

Nowy sprzętu w najbliższych tygodniach uzupełni wyposażenie ochotniczych straży pożarnych z Warmii i Mazur. Samorządom z naszego regionu na zakupy przekazano ponad cztery miliony złotych. W skali kraju jest to kwota ponad 100 mln złotych.

Środki pochodzą z funduszu sprawiedliwości, którym dysponuje minister sprawiedliwości. Zasilają go pieniądze, które po wyrokach sądów przestępcy muszą wpłacać do Skarbu Państwa.  Pieniądze później przekazywane są na zakup sprzętu ratującego życie. W Olsztynie umowy z ministerstwem podpisało dziś 108 samorządów z Warmii i Mazur, między innymi wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz:

00:00 / 00:00

To nie jedyne wsparcie, na jakie w tym roku mogą liczyć strażacy ochotnicy z naszego regionu – dodaje starszy brygadier Bogdan Wierzchowski – warmińsko – mazurski wojewódzki komendant Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie:

Pieniądze na zakup samochodów pochodzą z budżetu państwa, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Bogdan Wierzchowski, sprzęt ratowniczy
Chciał odnaleźć pieniądze i utknął pod mostem

64-latka wydostali z opresji policjanci z Lidzbarka Warmińskiego. Mężczyzna po suto zakrapianych urodzinach przechodząc przez most na ulicy Wiślanej otworzył portfel, z którego wypadł banknot. By...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV