Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tożsamość ofiar wypadku spod Wilcząt nadal nieustalona. Brak wyników badań DNA

Fot. Policja

Wciąż nie ma pewności co do tożsamości ofiar tragicznego wypadku z końca lutego. W pobliżu wsi Karwiny, w gminie Wilczęta, zginęło pięć młodych osób.

Prokuratura Okręgowa musi sięgnąć po ekspertyzy biegłych, bo mimo sekcji wciąż nie ma pewności co do tożsamości ofiar – wyjaśnia jej rzeczniczka Iwona Piotrowska. Próbki pobrane od zmarłych i wytypowanych członków ich rodzin zostały wysłane do Instytutu Genetyki w Bydgoszczy. Ekspertyza badań DNA ofiar wypadku może być gotowa jeszcze w marcu.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego samochód, w którym jechało pięć osób, uderzył w drzewo, a następnie spłonął. Kierowca oraz pasażerowie zginęli na miejscu.

Do tej pory nie jest znana oficjalna przyczyna tragedii, ale być może była nią nadmierna prędkość. Wskazuje na to stopień zniszczenie auta.

Więcej o tragicznym wypadku pisaliśmy w artykule Trwa śledztwo ws. wypadku pod Braniewem. Potwierdzana jest tożsamość 5 ofiar.

Autorka: Mira Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, wypadek, policja, DNA
Tragiczny wypadek w powiecie lidzbarskim. Nie żyje kierująca audi 32-latka

W środę późnym popołudniem niedaleko Kiwit, osobowe audi zjechało z drogi na pobocze i uderzyło w drzewo. Prowadząca auto 32-latka została ciężko ranna. Kobieta trafiła do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV