Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny bilans mrozów na WiM. W tym roku zamarzły już 3 osoby

Od Nowego Roku na Warmii i Mazurach zamarzły trzy osoby. Fot. Krzysztof Pakulnicki

Trzy osoby zmarły z zimna w warmińsko-mazurskiem w miniony, długi weekend noworoczny.

Bartoszyce
W sobotę w Bartoszycach zamarzł 52-letni bezdomny. Służby ratunkowe powiadomił mężczyzna, który chciał odwiedzić swoich dwóch bezdomnych znajomych w opuszczonym budynku byłych warsztatów Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Bema. Gdy przyszedł, obaj spali. Jednego z kolegów nie udało mu się dobudzić. Drugi z odmrożeniami rąk i nóg trafił do szpitala.

Gronowo Górne
Zamarzniętego bezdomnego znalazł mieszkaniec Gronowa Górnego koło Elbląga. Mężczyzna poszedł na działki sprawdzić czy wszystko jest w porządku i w altance sąsiada odkrył ciało. Bezdomny nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci ustalają kto to był.

Wadąg
W niedzielę w południe w szałasie niedaleko Wadąga pod Olsztynem policjanci znaleźli ciało 59-latka.

Giedajty
Funkcjonariusze sprawdzali miejsca gdzie mogą być bezdomni. Dziś w nocy policjanci uratowali przed zamarznięciem mieszkańca Giedajt. 37-latek wspólnie ze znajomymi zrobił wczoraj wieczorem ognisko. Gdy do godz. 20 nie wrócił do domu i przestał odbierać telefon komórkowy, zaniepokojony ojciec postanowił go poszukać, bo przy 15-stopniowym mrozie 37-latek nie przeżyłby nocy w lesie. W porę znaleźli go policjanci z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Mieli ze sobą psy tropiące. Pogotowie zabrało wyziębionego mężczyznę do szpitala.

Olecko
Z kolei w Olecku policjanci zauważyli mężczyznę, który leżał na mrozie na poboczu drogi. Okazało się, że konkubina nie wpuściła go do mieszkania, ponieważ nie miał pieniędzy. Pijanego mężczyznę policjanci zabrali do swojego aresztu, żeby wytrzeźwiał.

…………………….

 

Fot. Łukasz Węglewski

 

Policjanci apelują, by zgłaszać im albo strażnikom miejskim, gdy widzimy bezdomnych, koczujących w opuszczonych i nieogrzewanych budynkach, albo zbyt długo przebywających na mrozie. Można to zrobić dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii dla bezdomnych 800-165-320. Pod tym numerem można także uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach i wszelkich formach pomocy bezdomnym. W mniejszych miejscowościach, osoby bez dachu nad głową mogą szukać pomocy także w urzędach gmin.

(kwp/wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mróz, zamarznięcie
Schroniska gotowe na przyjęcie bezdomnych

Niskie temperatury, które pojawiły się w ostatnich dniach sprawiły, że tylko w Nowy Rok z powodu wychłodzenia zmarły w kraju trzy osoby. Było to w województwach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV