Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Eustachego, Mariki, Mirelli
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Tragiczny bilans nocnych nawałnic

fot. fotolia.com

 

4 osoby nie żyją, 28 zostało rannych – to wstępny bilans potężnych burz, jakie nocą przeszły nad Polską.

W ciągu ostatnich godzin strażacy interweniowali w Polsce ponad sześć tysięcy razy. Wciąż ponad 500 tysięcy gospodarstw jest pozbawionych prądu.

Najpoważniejsza sytuacja jest w województwach: kujawsko-pomorskim i pomorskim, gdzie wichura zerwała 300 dachów, a powalone drzewa blokują drogi – informuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak:

00:00 / 00:00

Nieprzejezdne są m.in. drogi krajowe nr 25, 5 i 10. Do Piły z Bydgoszczy nie jeżdżą pociągi, w zastępstwie podstawiono autobusy.

Burze, które przeszły nad warmińsko-mazurskiem nie spowodowały uszkodzeń budynków ani podtopień. Interwencji było ponad 50, głównie przy powalonych drzewach w powiatach braniewskim, elbląskim i ostródzkim.

W Elblągu i powiecie elbląskim ze skutkami burzy walczyło 12 zastępów strażaków. Usuwali około 30 powalonych drzew. Wichura uszkodziła trakcje tramwajowe, linie niskiego napięcia i dwa samochody osobowe.

Obecnie ostrzeżenia przed burzami obowiązują dla województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego.

Autor: K. Kantor/IAR
Redakcja: M. Kłodawska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza
Dziś kolejny burzowy dzień. Strażak radzi, jak się zachować podczas burzy

Na Mazurach energetycy usunęli wszystkie awarie po wczorajszych gwałtownych burzach,które przeszły nad regionem. Najwięcej uszkodzeń sieci energetycznych było w okolicach Ełku. Awarie usuwano do późnego popołudnia....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV