Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Elżbiety, Marka, Pauli
EUR: 4.2802 CHF: 3.7056
USD: 3.6922 GBP: 4.8998
Logowanie
 

Tragiczny bilans świąt na drogach, zginęło 29 osób

Wypadki na drogach Warmii i Mazur. Fot. archiwum

Od piątku do poniedziałku doszło do 273 wypadków na drogach. W czasie na drogach zginęło 29 osób, a 353 osób zostało rannych. Na Warmii i Mazurach było 18 wypadków, w których 18 osób zostało rannych.

Jak mówi Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, przyczyną kolizji była między innymi pogoda. – Przez te 3 dni świąteczne mieliśmy od ciepłej wiosny do śniegowej zimy, to mogło sprawiać trudności niektórym kierowcom.

Policja ocenia, że w porównaniu z ubiegłym rokiem – od soboty do poniedziałku – spadła liczba zatrzymanych nietrzeźwych. – Zatrzymaliśmy ich o sto mniej, 765 nietrzeźwych kierowców przy 876 w ubiegłym roku oraz 1068 w 2015 roku – mówi Dawid Marciniak.

Na Warmii i Mazurach zatrzymano 15 pijanych kierowców.

Spokojnie było za to na drogach powiatu elbląsku. Policja elbląska skontrolowała ponad 1000 kierowców, podjęła 255 interwencji, żadnych poważnych utrudnień w ruchu i śmiertelnych wypadków nie odnotowano. To był spokojny czas – ocenia Jakub Sawicki z elbląskiej komendy miejskiej policji.

 

 

(asocha)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jest wyrok w głośnej sprawie komornika z Działdowa. Sebastian Sz. pójdzie za kraty

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy orzeczenie Sądu Rejonowego w Nidzicy w sprawie komornika z Działdowa. Sprawa dotyczyła przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przy licytacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV