Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny finał koleżeńskiej kłótni. Nożownik aresztowany

Fot. Łukasz Węglewski

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Olsztynie 37-letniego mężczyznę, który śmiertelnie zranił nożem znajomego. Podejrzany zeznał, że  powodem tragicznie zakończonej kłótni było  chrapanie kolegi.

Jak poinformował sierż. Andrzej Jurkun z policji w Olsztynie, 37-letniemu mieszkańcowi powiatu olsztyńskiego przedstawiono zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Według policji do tragicznego zdarzenia doszło na początku stycznia na terenie jednego z ogrodów działkowych w Olsztynie. Jak ustalono, 37-latek ugodził nożem swojego 40-letniego kolegę, a następnie oddalił się, pozostawiając zranionego. Rana była na tyle poważna, że doprowadziła do śmierci poszkodowanego.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto po tym, jak policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny na terenie ogródków działkowych. Sekcja potwierdziła, że do jego śmierci przyczyniła się inna osoba. Funkcjonariusze z komendy miejskiej znaleźli i zabezpieczyli narzędzie zbrodni, które było schowane przez sprawcę w pobliskiej szklarni. Ustalili z  przebieg wydarzeń i zatrzymali podejrzanego, który ukrywał się na terenie powiatu olsztyńskiego.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia miało dojść w nocy, po tym jak obaj mężczyźni wspólnie pili alkohol.

Później położyli się spać. 40-latek podczas snu zaczął chrapać, czym miał zdenerwować swojego kolegę. Między mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której 37-latek ugodził nożem 40-latka

– wyjaśnił sierż. Jurkun.

Za spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od pięciu lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Autor: Marcin Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, policja, ogrody działkowe
Pobudka, która mogła zakończyć się dramatem. Włóczęga zaatakował nożem i groził śmiercią

Policja w Iławie zatrzymała nastolatka, który wymachując nożem groził śmiercią starszemu mężczyźnie. Wszystko przez to, że został… wybudzony ze snu. 19-letniego włóczęgę bardzo zdenerwował właściciel budynku,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV