Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny finał poszukiwań 81-letniego grzybiarza

Fot. KWP w Olsztynie

Po czterech dobach poszukiwań odnaleziono ciało zaginionego 81-latka – podała olsztyńska policja. We wtorek mężczyzna wybrał się na grzyby i od tamtego czasu był poszukiwany.

W piątek około godz. 16.00 znaleziono ciało zaginionego 81-latka. Odnaleziono je w trudno dostępnym, bagiennym terenie dzięki wykorzystaniu policyjnego śmigłowca. Ciało znajdowało się około 4 km od miejsca, gdzie mężczyzna był ostatnio widziany – w przeciwnym kierunku, niż wskazywały pierwotne ustalenia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora

– podał sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

81-letni mieszkaniec Bęsi we wtorek wyszedł na grzyby i od tamtego czasu nie dawał znaku życia. Nie wrócił do domu ani nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyło kilkaset osób, w tym żołnierze WOT, policjanci, strażacy ochotnicy z OSP, wolontariusze z PCK, a także bliscy zaginionego i mieszkańcy Bęsi. Wykorzystywano psy tropiące i specjalistyczny sprzęt, m.in. dron z kamerą noktowizyjną. W czwartek sprowadzono też łodzie do przeszukiwania dwóch zbiorników wodnych w okolicy.

W chwili zaginięcia 81-latek miał ze sobą wiklinowy koszyk, poruszał się o lasce. Jak podała policja – powołując się na relację rodziny – mężczyzna cierpiał na niedosłuch i korzystał z aparatów słuchowych, które wychodząc na grzyby zostawił jednak w domu.

Olsztyńska policja dziękuje wszystkim zaangażowanym w wielodniowe poszukiwania zaginionego.

 

Autor: Agnieszka Libudzka (PAP)/K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokuratura, policja, las, poszukiwania, grzyby, grzybiarz, Bęsia, Andrzej Jurkun
Dwie osoby zostały ranne w wypadku między Ełkiem a Sędkami

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na drodze krajowej nr 16 między Ełkiem a Sędkami. Jak poinformowała ełcka policja z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn zderzyły się samochód...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV