Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny finał poszukiwań na Jeziorze Skarlińskim

Fot. OSP Bratian

Koniec poszukiwań na Jeziorze Skarlińskim niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego. Akcja trwała od piątku wieczorem, dziś ciało zaginionego mężczyzny wypłynęło przy jednym z brzegów.

Ciało udało się znaleźć jeszcze przed wznowieniem dzisiejszych poszukiwań, które były planowane na bardzo szeroką skalę – mówi starszy kapitan Krzysztof Szałkowski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim:

Na dziś zorganizowaliśmy dużą akcję, mieliśmy sonar z olsztyńskiej Komendy Miejskiej, również na miejscu była duża łódź z Olsztyna. W trakcie dojazdu tych jednostek otrzymaliśmy informację, że poszukiwana osoba została odnaleziona przy brzegu.

00:00 / 00:00

Okoliczności utonięcia mężczyzny teraz wyjaśnią śledczy pod nadzorem prokuratury. Dziś wiadomo, że mężczyzna był wędkarzem z powiatu brodnickiego. Służby oceniają poszukiwania jako trudne, głównie ze względu na powierzchnię jeziora, którą trzeba było przeszukać – to około 300 hektarów.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, topielec, poszukiwany, Jezioro Skarlińskie
Strzelał z plastikowych kulek do jadących samochodów. Nieodpowiedzialna zabawa 16-latka skończy się przed sądem

Kierowca zatrzymał w Rozogach samochód marki Citroen, z którego ktoś strzelał do przejeżdżających pojazdów na trasie Myszyniec – Dąbrowy i wezwał policję. Chłopak tłumaczył policjantom, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV