Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny weekend na jeziorach. Najczęściej do wypadków dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach

Fot. Łukasz Węglewski

  Brawura, różnica temperatur i lekkomyślność zbierają żniwa. W całym kraju tylko w sobotę utonęło czternaście, a w niedzielę kolejnych dziesięć osób. Od piątku  woda zabrała 30 osób.

Na Warmii i Mazurach w sobotę w ten sposób życie straciło dwoje młodych ludzi. Od początku roku w naszym regionie utonęły 32 osoby. Do takich zdarzeń najczęściej dochodzi na małych jeziorach, na niestrzeżonych kąpieliskach. Potwierdza to Sławomir Gicewicz – prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na Warmii i Mazurach. Od 14 lat, od kiedy ratownicy WOPR są na największym olsztyńskim jeziorze Ukiel, nikt nie utonął.

Podobnie jest na Wielkich Jeziorach Mazurskich, gdzie jak mówi Radosław Wiśniewski z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku, od lat statystyki są bardzo niskie. Zarówno wodniacy, jak i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apelują o ostrożność i rozwagę nad wodą, tym bardziej, że od połowy tygodnia synoptycy zapowiadają powrót upałów.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, woda, jezioro, wopr
Śnięte ryby, wysypka u dzieci – wprowadzono zakaz kąpieli w jeziorze Selmęt Wielki koło Ełku

Na plaży w Szeligach w jeziorze Selmęt Wielki obowiązuje zakaz kąpieli. Przyczyną była wysypka, która pojawiła się na skórze części dzieci wypoczywających na koloniach. Plaża w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV