Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny wypadek kolejowy w Olsztynie. Mężczyzna wpadł pod pociąg

Pod pociąg wpadł mężczyzna i zginął na miejscu. fot. Dariusz Radziak

Ponad 3 godziny około 250 pasażerów czekało na odblokowanie trasy kolejowej z Olsztyna do Trójmiasta i Szczecina. Około kilometra za miastem pociąg relacji Olsztyn – Szczecin potrącił mężczyznę. Policjanci ustalili, że stał on na środku torów.

Jak powiedział Radiu Olsztyn młodszy aspirant Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, maszynista zauważył mężczyznę, gdy pociąg był kilkaset metrów od niego. Zaczął dawać świetlne i dźwiękowe sygnały ostrzegawcze. Mężczyzna zszedł z torów, ale za późno, bo został zaczepiony przez pierwszy wagon składu.

Mimo kilkudziesięciominutowej reanimacji, nie udało się go uratować. Śledczy ustalili wstępnie, że był to 46-letni mieszkaniec wsi Nowe Ramoty w powiecie ostródzkim.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku. Przed 17:00 ruch na trasie kolejowej Olsztyn – Trójmiasto – Szczecin został wznowiony.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, śmiertelny wypadek
Szybciej z Ełku do granicy. Pociągi pojadą nawet 250 km/godz.

Jednym z efektów modernizacji odcinka Ełk - Olecko - Suwałki - Trakiszki będzie  sprawny przejazd pociągów pasażerskich i towarowych na międzynarodowej trasie Rail Baltica. PKP Polskie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV