Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tramwaj ruszy w maju 2014 roku

konferencja w ratuszu nt. budowy tramwaju

Olsztyńskie tramwaje pojawią się zgodnie z planem – zapewnił prezydent Piotr Grzymowicz po spotkaniu z dyrektorem hiszpańskiej firmy FCC Jordim Ferrando Cuadradasem – wykonawcą linii tramwajowej w Olsztynie.

Dyrektor hiszpańskiej firmy zapytany o powód opóźnień prac na ulicy Płoskiego stwierdził, że budowa linii tramwajowych w istniejącej strukturze miejskiej zawsze może się nieco przesunąć w czasie, właśnie z racji różnych nie przewidywalnych wcześniej powodów. Zapewnił, że prace od czwartku 7 marca nabiorą tempa i będą skończone do końca tego miesiąca.

Dyrektor nie przewiduje też, aby cokolwiek mogło spowodować niedotrzymanie ostatecznego terminu. Po skończeniu prac wstępnych, wszystkie roboty będą finalizowane jednocześnie.

Prezydent Piotr Grzymowicz powiedział, że obecnie analizowana jest lista podwykonawców, przede wszystkim pod kątem ich wiarygodności, a także będących na ukończeniu niektórych prac projektowych.

Spotkanie z hiszpańskim dyrektorem nie było spowodowane obawami związanymi ze współpracą z firmą FCC, miało charakter roboczy i zostało zorganizowane na życzenie dyrektora Cuadradasa – podkreślił prezydent i zapewnił, że tramwaje w Olsztynie ruszą w maju przyszłego roku. (mb/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezydent wskaże objazdy TIR-om

Nie musimy organizować objazdów poza miastem, ale wykażemy dobrą wolę i podpowiemy, jak je poprowadzić - mówią władze Olsztyna, które szykują kolejny projekt zmiany w organizacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV