Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tramwaj wodny zamiast luksusowego wycieczkowca

Po Zalewie Wiślanym nie będzie już pływał luksusowy wycieczkowiec Johannes Brahms

W tym roku po Zalewie Wiślanym nie będzie pływał luksusowy wycieczkowiec Johannes Brahms.

 Niemiecki armator sprzedał jednostkę. Statku w tym sezonie nie zastąpi inny, choć rejsy z Gdańska po Zalewie Wiślanym do Elbląga cieszyły się ogromnym zainteresowanie gości z całego świata. Nie będzie też regularnych rejsów z portu w Elblągu do Krynicy Morskiej. Przewoźnicy nie są nimi zainteresowani.

Widok na Zalew Wiślany. Fot. M. Sochacki

Już nożna za to korzystać z tramwaju wodnego, który w każdy weekend kursuje z Tolkmicka do Krynicy Morskiej. W wakacje będzie pływał codziennie. To alternatywa długiej jazdy samochodem w korkach po Mierzei Wiślanej.

– Dojazd do Tolkmicka jest doskonały – podkreśla burmistrz Andrzej Lemanowicz. – Do tej pory rejsy cieszyły się popularnością, a jak będzie w tym roku zależy od pogody i promocji tramwaju wśród turystów – uważa burmistrz Tolkmicka.

00:00 / 00:00

Biała flota na Zalewie Wiślanym to także statki pływające stale z Krynicy Morskiej do Fromborka lub Tolkmicka. Taki rejs trwa pół godziny.

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zalew Wiślany, tramwaj wodny, luksusowy wycieczkowiec
Rybacy zarzucili sieci

Na Zalewie Wiślanym trwa wiosenny połów śledzi. Przy odpowiedniej temperaturze wody, ryby wpływają tu na tarło - wyjaśnia nestor rybaków z Nowej Pasłęki Jan Kozioł. Jan...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV