Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tramwajem po Zalewie Wiślanym

Zalew Wiślany, fot. Sławomir Ostrowski

Od dziś turystów między Krynicą Morską a Tolkmickiem wozi tramwaj wodny.

Rejsy z portu na Mierzei Wiślanej, połączone ze zwiedzaniem nadzalewowych miasteczek, to propozycja na aktywne spędzenie wolnego czasu. Burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz poinformował, że tramwaj wodny ma kursować po Zalewie Wiślanym trzy razy dziennie z wyjątkiem poniedziałków. Na pokład zabierze jednorazowo 50 pasażerów.

Wodny tramwaj wraca na tę trasę po 5 latach. W tym czasie w budowie i remoncie były zarówno port w Tolkmicku jak i dojazdowa droga nadzalewowa. Teraz nie ma przeszkód, by taki tramwaj kursował – podkreślił burmistrz i przekonuje, że to kolejna atrakcja, która przyciągnie turystów do nadzalewowych miast.

Godziny rejsów tramwaju są dostosowane do rozkładów autobusów kursujących między Elblągiem a Tolkmickiem. Turyści będą mogli wybierając dojazd autobusem z Elbląga do Tolkmicka, a potem rejs do Krynicy Morskiej uniknąć, zwłaszcza w weekendy, korków na drodze krajowej nr 7 i potem w kierunku Stegny.

Uruchomiony dziś tramwaj wodny między Tolkmickiem a Krynicą Morską to kolejne połączenie wodne przez Zalew. Od kilku lat, statki wożące turystów kursują między Krynicą a Fromborkiem. (pap/wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Tolmicko
Dziewięć firm chce wybudować kluczową nitkę tramwajową

Dziewięć firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę odnogi linii tramwajowej do Wysokiej Bramy w Olsztynie. W kolejnym etapie, po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV