Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wzrasta ilość przeszczepów

Przeszczepów jest coraz więcej, są do tego coraz lepsze warunki, rośnie świadomość ludzi, mogących zostać dawcami. Ogólnopolski Dzień Transplantacji to okazja do podsumowań 47 lat przeszczepów w Polsce.

W Olsztynie od dwóch lat działa Ośrodek Transplantologiczny Szpitala Wojewódzkiego i może się pochwalić znakomitą kadrą i efektami operacji – mówił na antenie Radia Olsztyn dr Andrzej Kobryń – chirurg, transplantolog.

00:00 / 00:00

Do rzadkości w całym kraju należą natomiast przeszczepy rodzinne nerek – takie, na jaki zdecydował się m.in. bokser – Przemysław Saleta. Zdaniem profesora Lecha Cierpki – transplantologa z Katowic – taki przeszczep jest znacznie lepszy od dializ.

00:00 / 00:00

Ogólnopolski Dzień Transplantacji, obchodzony jest na pamiątkę pierwszego udanego przeszczepu nerki, przeprowadzonego w 1966 roku w Klinice Chirurgii w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, transplantacja
Grypa nadal groźna

66-letni mieszkaniec Bartoszyc, który kilka dni temu zgłosił się do miejscowego szpitala z objawami grypy, pomimo leczenia zmarł. W laboratorium warmińsko-mazurskiego sanepidu trwa badanie próbek, które...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV