Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trener Parecki już z piłkarkami Startu

Antoni Parecki z piłkarkami Startu Elbląg, fot. Andrzej Minkiewicz

Dziś (31.07) po raz pierwszy na treningu szczypiornistek Startu pojawił się nowy trener elblążanek Antoni Parecki, z którym klub zawarł trzyletni kontrakt.

Szkoleniowiec grał w ręczną w Grunwaldzie Poznań i w Pogoni Zabrze, z którą między innymi zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski. W 1991 roku wyjechał do Danii gdzie jeszcze grał w piłkę ręczną. Był trenerem w kadrach juniorów, młodzieżowych i pierwszej kadry Danii jako trener bramkarzy oraz w dwóch klubach.

W ostatnim z nich w którym pracował zdobył mistrzostwo Danii kobiet i brązowy medal z męską drużyną młodzieżową.

Po 22 latach wrócił do Polski i właśnie rozpoczął pracę w elbląskim Starcie. W rozmowie z Andrzejem Minkiewiczem Antoni Parecki informuje, jakie doświadczenia z Danii chce zaszczepić w elbląskim klubie.

00:00 / 00:00

Poranny trening zawodniczek Startu odbył się na stadionie lekkoatletycznym, po południu trenowały w hali i w tym cyklu będą pracowały do wyjazdu na turniej do Szczecina. Będzie to pierwszy praktyczny test dyspozycji elbląskich szczypiornistek. (amin/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, trener, Antoni Parecki
Szczypiorniści ruszają do boju 5 sierpnia

Po piłkarkach ręcznych Startu, które od tygodnia szlifują formę na nowy sezon w PGNiG Superlidze, już wkrótce przygotowania rozpoczną I ligowi szczypiorniści elbląskich Mebli Wójcik. Kierownictwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV