Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trenerzy niezadowoleni z deregulacji ich zawodu

Trener Grzegorz Czapla – ekspresyjny dyrygent drużyny Meble Wójcik, fot. Andrzej Minkiewicz

Kolejna grupa zawodowa protestuje przeciwko deregulacji zawodów. Tzw. pierwsza transza otwarcia ich dla osób, które nie przeszły specjalistycznych kursów obowiązuje od 23 sierpnia.

Przeciwko takim rozwiązaniom protestowali już taksówkarze, adwokaci, czy przewodnicy turystyczni. Teraz – głos zabrali trenerzy. Ministerstwo Sprawiedliwości uchyliło bowiem stopnie trenerskie, a do wykonywania tego zawodu wystarczy być pełnoletnim, niekaranym i mieć wykształcenie średnie.

Działacze piłkarscy na szczęście nie obawiają się inwazji trenerów – amatorów, bo w futbolu obowiązują dodatkowe kursy – mówi Wojciech Linow z Warmińsko – mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

00:00 / 00:00

– Podobne licencje zamierzają stworzyć pozostałe związki sportowe – przyznaje trener taekwondo z AZS-u UWM Olsztyn – Dariusz Nowicki.

00:00 / 00:00

Zdaniem twórców ustawy deregulacyjnej, miała ona otworzyć dostęp do zawodów obwarowanych wieloma licencjami i kursami. W kolejnej transzy deregulacji znalazło się m.in. ułatwienie dostępu do zawodów związanych z lotnictwem, czy doradztwem podatkowym. (M.Świniarski/as)

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Proces b. prezes Domatora od nowa

Od nowa rozpoczął się proces byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej Domator w Olsztynie oskarżonej m.in. o przywłaszczenie ponad 90 tys. zł i działanie na szkodę spółdzielni. Pierwsze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV