Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tropem tragedii w Olecku. Posłuchaj reportażu Alicji Kulik pt. „Odpowiedzialność”

Fot. fotolia

16 czerwca Blanka skończyła 9-miesięcy. 21 czerwca  służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o śmierci dziecka. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon dziewczynki.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Blanki był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziewczynka została też wykorzystana seksualnie.

Anna W. i jej konkubent Grzegorz W. zostali aresztowani na 3 miesiące 24 czerwca. Prokuratura zarzuciła im znęcanie się fizyczne nad dziewczynką w okresie od kwietnia  do 20 czerwca 2019 roku.

27 czerwca Prokuratura Okręgowa w Suwałkach wszczęła śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień w pięciu instytucjach nadzorujących rodzinę zamordowanej dziewczynki. Ma ono dotyczyć decyzji podjętych przez sąd, kuratora sądowego, Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz funkcjonariuszy policji.

W poniedziałek 2 lipca Grzegorz W. został zwolniony z aresztu, gdyż dowody wskazują, że nie jest sprawcą zarzucanych mu czynów. Wyniki badań DNA świadczą również, że nie jest on biologicznym ojcem Blanki.

4 czerwca Prokuratura Regionalna w Gdańsku przejęła od Prokuratury Regionalnej w Suwałkach śledztwa związane ze śmiercią Blanki. Decyzję w tej sprawie podjął zastępca Prokuratora Generalnego.

5 czerwca przedstawiono wyniki kontroli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olecku. Kontrolę zlecił burmistrz Olecka. Placówka była przeciwna, by dziecko wróciło do matki – poinformował burmistrz Olecka Karol Sobczak.

Dlaczego Blanka wróciła do biologicznej matki? To pytanie nie daje spokoju. Zadaje je prokuratura, zadaje je Olecko, zadają wszyscy poruszeni śmiercią 9-miesięcznej dziewczynki.

Posłuchaj reportażu Alicji Kulik pt. Odpowiedzialność

 

Autor: A.Kulik
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w OLecko, morderstwo, zabójstwo
Do końca sierpnia władze Olecka przedłużyły kontrolę w MOPS-ie. Są pierwsze ustalenia ws. śmierci małej Blanki

Nie ma ostatecznych wyników kontroli, którą zarządził burmistrz Olecka w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Rodzina 9-miesięcznej dziewczynki była objęta monitoringiem ośrodka. Wszystkie dokumenty zabezpieczyła prokuratura. Władze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV