Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudna sytuacja bezdomnych. Pracownicy schroniska i straż miejska rozwożą jedzenie i sprawdzają stan zdrowia

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Ciężkie chwile przeżywają bezdomni, zarówno w olsztyńskim schronisku, jak i w koczowiskach. W noclegowni od 16 marca bez przerwy przebywa około 90 osób. Placówkę zamknięto ze względów sanitarnych.

Osoby, które postanowią ją opuścić, już nie mają do niej powrotu.

To ciężkie wyzwanie zarówno dla personelu jak i podopiecznych schroniska, bo bezdomni cenią sobie wolność i trudno im wytłumaczyć dlaczego są teraz zamknięci. Są to osoby, które kochają wolność i się buntują

– tłumaczy dyrektor schroniska Robert Kuchta,.

Służby pamiętają także o bezdomnych na koczowiskach. W tym tygodniu dyrektor schroniska wspólnie z olsztyńską strażą miejską odwiedzili te najbardziej znane. Bezdomni otrzymali żywność na święta. Sprawdzono także ich stan zdrowia.

Mamy kontakt z osobami bezdomnymi. Sam osobiście w środę jeździłem po olsztyńskich koczowiskach i rozwoziłem żywność. Duża część tych osób przychodzi do nas na teren schroniska. Wydajemy im żywność przez bramę.

Strażnicy sprawdzają także pojedyncze osoby napotkane w mieście i jak mówi rzecznik straży miejskiej w Olsztynie, starszy strażnik Kamil Sułkowski, żaden patrol nie stwierdził pogorszenia się stanu zdrowia. Gdyby tak było, zadaniem strażników jest wezwanie odpowiednich służb.

00:00 / 00:00

Mieszkańcy Olsztyna przysyłają i przynoszą pod bramy schroniska jedzenie. Zupę serwuje też Caritas przy zachowaniu środków ostrożności.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, schronisko, bezdomny, koronawirus, pandemia
15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W Polsce chorują 5742 osoby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich są osoby z województwa warmińsko-mazurskiego.  Niestety, mamy 15 kolejnych osób z Warmii i Mazur zakażonych koronawirusem....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV