Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudna sytuacja w bankach krwi. Dyrekcja RCKiK apeluje do honorowych dawców, aby się zgłaszali

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie brakuje krwi wszystkich grup dla ratowania życia. – Musimy działać szybko – mówi dyrektor placówki, Grażyna Kula.

Stan pojemników u nas w ekspedycji krwi jest na bardzo niskim poziomie. Mamy około 500 jednostek. To jest naprawdę mało. Zważywszy na fakt, że dziennie wydajemy nawet do 160 jednostek. Musimy bardzo szybko odnowić zapas. W wakacje będziemy się bezpiecznie czuli, gdy będziemy mieli 2 razy tyle jednostek, czyli 1000. Zwracamy się z prośbą do naszych stałych dawców krwi, by pomimo trudności związanych z pandemią się do nas zgłaszali.

00:00 / 00:00

Z powodu epidemii koronawirusa najpierw trzeba się zarejestrować – przypomina Grażyna Kula.- Mamy  rejestrację internetową i telefoniczną.

00:00 / 00:00

Krew można oddać w Olsztynie przy ulicy Malborskiej oraz w terenowych oddziałach w: Bartoszycach, Iławie, Nidzicy, Giżycku, Elblągu i Pasłęku, a także podczas akcji wyjazdowych.

Więcej informacji jest na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w epidemia, krew, bank krwi
Ministerstwo Zdrowia: 263 nowe zakażenia koronawirusem, żadne nie dotyczy Warmii i Mazurach

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 263 osób, w tym 217 z kopalni Zofiówka na Śląsku – podało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV