Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudne sprawy na ekranie

Kadr z filmu The Tale

W tym wydaniu „Do zobaczenia” będzie mocno i poważnie. Tematyka omawianych filmów wywołuje niepokój, choć autorzy jak zwykle opowiadają o filmach na luzie.

Autobiograficzna „Opowieść” (HBO) z magnetyczną Laurą Dern to wstrząsający, radykalny i bezkompromisowy obraz traumy związanej z pedofilią, kinowy „Ella i John” Paola Virzìego w słodko- gorzkim sosie mówi o starości, przemijaniu i śmieci, natomiast „Cargo” z Netflixa w ciekawy sposób ujmuje post-apokaliptyczną opowieść o zombie. Nic nowego dla fanów serialu „The Walking Dead”, ale wątek rodzicielski porusza.

„Trudno będzie ten film wymazać z pamięci. Nikt jeszcze nie zdecydował się tak obrazowo pokazać sposobu, w jaki pedofile osaczają niewinne serce dziecka. To kino subtelne, choć jednocześnie dosadne. „Opowieść” podbiła niezależny festiwal Sundance, gdzie pokazuje się filmy bezkompromisowe, autorskie i drażliwe. Kino hollywoodzkie dotyka coraz odważniej tematyki pedofilii. Jednak nie w taki sposób jak ten film. Jest to porażająco szczere wyznanie autorki filmu Jennifer Fox, która jako 13 latka została uwiedziona i wykorzystywana seksualnie przez swojego trenera”- pisał o „Opowieści” na portalu wPolityce.pl Łukasz Adamski.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, kultura, obraz, autobiografia
Procesja Bożego Ciała

Czy król Jan III Sobieski uczestniczył w procesji Bożego Ciała na wzgórzu katedralnym we Fromborku? Czy podtrzymywał baldachim nad biskupem warmińskim Michałem Stefanem Radziejowskim? Do postawienia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV