Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudny problem rozwiązany

Browar Warmia, fot. Sławomir Ostrowski

Browar Warmia, fot. Sławomir Ostrowski

Do końca roku olsztynianie i turyści będą mogli korzystać z bezpłatnych toalet w dwóch lokalach na Starym Mieście. To efekt umowy, którą Olsztyn podpisał z restauratorami.

Obiekty, które udostępniają swoje toalety to Restauracja Casablanca (ul. Zamkowa 5) oraz Browar Warmia (ul. Nowowiejskiego 15). Umowy obowiązują od 1 maja do końca roku.

Restauracja Casablanca, fot. Sławomir Ostrowski

Restauracja Casablanca, fot. Sławomir Ostrowski

Oba lokale sąsiadują z dużymi parkingami przy ul. Nowowiejskiego oraz Parkiem Podzamcze. Toalety są bez barier architektonicznych. Casablanca działa w godz. 10:00-22:00, a Browar Warmia między 12:00 a 23:00, a w soboty do północy. W obu obiektach jednorazowo może korzystać z toalet po kilkanaście osób. Na drzwiach restauracji pojawią się oznaczenia w języku polskim i angielskim informujące o bezpłatnej usłudze.

Niezależnie od dwóch nowych lokalizacji, w Olsztynie działają całoroczne toalety zlokalizowane na pl. Pułaskiego i w Parku Centralnym oraz pięć sezonowych (od marca do listopada) umiejscowionych na Targu Rybnym (dwie), przy ul. Okopowej, na Moście Jana oraz na rogu ul. Dąbrowszczaków i Mickiewicza. (os)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wójt gminy Ełk pozostaje na stanowisku

Wójt gminy Ełk Tomasz Osewski pozostanie na stanowisku. Referendum w sprawie jego odwołania jest nieważne z powodu niskiej frekwencji. Żeby referendum było ważne, do urn powinno...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV