Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa dramat zwierząt ze schroniska w Radysach. Brak wody to nie jedyny problem

Fot. Facebook OTOZ Animals

Potrzebni nie tylko wolontariusze, ale i woda. Nie kończy się dramat zwierząt ze schroniska w Radysach. Po akcji policji, prokuratury i stowarzyszeń prozwierzęcych właściciele schroniska trafili do aresztu. Teraz trzeba pomóc zwierzętom.

Tylko w najbliższy weekend do schroniska w Radysach przyjedzie około 300 wolontariuszy z całej Polski. Ich pomoc jest niezbędna, bo stan wielu psów jest bardzo zły, a do tego pracownicy schroniska nie tylko przestali się nimi zajmować, ale jeszcze zabrali miski i poidła. Do tego przedstawiciele właścicieli schroniska zakręcili wodę. Żeby zwierzęta nie padły, strażacy dwa razy dziennie przywożą cysternę z wodą.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn burmistrz Białej Piskiej Beata Sokołowska, to na razie jedyne rozwiązanie, bo schronisko jest na prywatnej działce. Działacze z Pogotowia dla Zwierząt, sprawę zgłosili prokuraturze, która zajmuje się schroniskiem w Radysach.

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu w schronisku zorganizowano akcję ratunkową, w której uczestniczyli przedstawiciele organów ścigania i obrońcy praw zwierząt. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla właściciela schroniska i jego syna, który zarządzał obiektem.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, zwierzęta, Beata Sokołowska, Schronisko w Radysach
Coraz więcej żeglarzy na Wielkich Jeziorach. „Musimy zachowywać rozsądek, żeby wrócić do domu z pięknego urlopu”

Z początkiem wakacji na Wielkich Jeziorach Mazurskich przybyło sprzętu pływającego. Ratownicy apelują o rozsądek i rozwagę. Dariusz Ruma z giżyckiego MOPR-u ocenia, że żeglarze na wodzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV