Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa dyskusja na temat kontroli trzeźwości kierowców komunikacji miejskiej. To pokłosie wypadku w Warszawie

fot. Przemysław Getka

Wracamy do tematu kontroli kierowców olsztyńskiej komunikacji miejskiej. Dyskusja o badaniu stanu ich trzeźwości jest pokłosiem tragicznego wypadku w Warszawie.

Przypomnijmy – tam w minionym kierowca pod wpływem amfetaminy wypadł z wiaduktu. Zmarła jedna osoba, a 17 zostało rannych.

– Komfort i bezpieczeństwo pasażerów są dla nas priorytetem – zapewnia rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, Michał Koronowski.

Każdy pracownik stawiający się w firmie – w tym kierowcy – muszą być wypoczęci, i nie mogą być pod wpływem alkoholu i innych substancji odurzających. Każdy przechodzi odprawę, podczas której stan fizyczny i psychiczny jest oceniany przez przełożonych. W każdym przypadku podejrzenia, że motorniczy lub kierowca może być nietrzeźwy, dyspozytor za zgodą pracownika przeprowadza badanie alkomatem. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, wzywa uprawnioną do kontroli policję.

00:00 / 00:00

Takie sprawdzenie stanu kierowcy może zostać również przeprowadzona na wniosek pasażera.

Dodajmy, że w trakcie kontroli prowadzonych od 2012 roku, ani razu nie stwierdzono niedyspozycji albo stosowania niedozwolonych środków przez kierowców i motorniczych.

Rocznie przeprowadza się średnio około 3 tysięcy kontroli.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, kierowca, autobus
Kontrolowali wszystkich bez wyjątku. Grupa pościgowa Speed podsumowała przewinienia kierowców z Elbląga i Pasłęka

Elbląscy policjanci podsumowali akcję kontroli kierowców. Działania prowadzili wspólnie ze specjalną grupą pościgową SPEED. Policyjne patrole wyposażone w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, kontrolujące bez wyjątku wszystkich kierowców...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV