Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa kampania na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. W Olsztynie gościł Tomasz Siemoniak

Tomasz Siemoniak i Janusz Cichoń

„Dla mnie jako dla przewodniczącego Platformy Obywatelskiej sprawy samorządu terytorialnego będą absolutnie na pierwszym miejscu”. Tak w Olsztynie zapewniał Tomasz Siemoniak, poseł PO i były minister obrony narodowej, który startuje w wyborach na przewodniczącego tej partii.

Do Olsztyna przyjechał, by spotkać się z członkami Platformy Obywatelskiej i zabiegać o ich głosy w wyborach, które odbędą się w najbliższą sobotę 25 stycznia.

Tomasz Siemoniak mówił, że warmińsko-mazurskie jest przykładem tego, jak wiele dobrego może zrobić samorząd.

Powinien mieć wsparcie rządu, nie powinien być ogołacany z pieniędzy i kompetencji. Także te elementy programowe są w mojej kampanii na przewodniczącego bardzo ważne

– podkreślał Siemoniak.

00:00 / 00:00

Kandydat na przewodniczącego PO mówił również o kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Stwierdził, że jej przygotowanie do wyborów będzie najważniejszym zadaniem nowego szefa partii. Ocenił, że do zwycięstwa potrzebna jest mobilizacja również w mniejszych miastach i powiatach. – Sztab naszej kandydatki musi liczyć dziesiątki tysięcy osób i do tego chcę namawiać – mówił Siemoniak. Podkreślał, że „z każdym dniem widzimy jaką wagę mają te wybory”, a „Andrzej Duda swoimi wypowiedziami buduje napięcie i agresję w polskim społeczeństwie”.

W roli gospodarza konferencji prasowej Tomasza Siemoniaka wystąpił poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń, który w rządzie Ewy Kopacz był z kolei wiceministrem finansów.

W Olsztynie Tomasz Siemoniak spotka się z członkami PO, ale też zarządem województwa warmińsko-mazurskiego.

Oprócz Tomasza Siemoniaka w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej startują: Borys Budka, Bogdan Zdrojewski, Joanna Mucha i Bartłomiej Sienkiewicz.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, wybory, PO, Platforma Obywatelska, kampania, przewodniczący
Samorząd podpisał umowę. Ełk doczeka się małej obwodnicy

Rusza budowa małej obwodnicy Ełku. Ma to być alternatywna droga dojazdu do centrum miasta z osiedli położonych w południowej części miasta. Samorząd już podpisał umowę z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV