Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa liczenie głosów w Elblągu. Nie doszło do zakłócenia wyborów i ciszy wyborczej

Elblążanie głosowali w 62 obwodowych komisjach wyborczych. Wybierali prezydenta z czwórki zgłoszonych kandydatów i 25 miejskich radnych spośród 166 osób na listach, a także radnych do sejmiku wojewódzkiego, gdzie o mandaty walczyło 67 kandydatów.

godz. 06:00

W Elblągu sytuacja wydaje się być przesądzona. W drugiej turze najprawdopodobniej spotkają się W.Wróblewski i J.Wilk.

————————————————————————————————–

godz. 21:20

Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu czeka na wyniki z 62 komisji obwodowych. Jako pierwsze spodziewane są te z obwodów zamkniętych, czyli ze szpitali i aresztu śledczego. To może potrwać do godzin nocnych – przyznaje Katarzyna Jacewicz-Okuniewicz, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Elblągu

————————————————————————————————–

godz. 19:57

W Elblągu do 17:00 do urn poszło 36,51 procent uprawnionych wyborców. To o 1 procent więcej niż w wyborach w 2014 roku. Oznacza to, że jeszcze przed końcem głosowania wiadomo, że frekwencja jest wyższa niż poprzednio. Jak mówią elblążanie, nowe wybory to obowiązek i szansa dla miasta.

00:00 / 00:00

Według informacji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu nie doszło do zakłócenia wyborów i ciszy wyborczej.

————————————————————————————————–

godz. 19:05

W elbląskim okręgu wyborczym wybory przebiegły bez żadnych zakłóceń – mówi Adam Okruciński, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu.

00:00 / 00:00

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów samorządowych w elbląskim okręgu wyborczym czuwa dwóch Komisarzy Wyborczych. Za jego północną część i 5 powiatów w tym miasto Elbląg odpowiada Piotr Żywicki, za południową z 4 powiatami – Arkadiusz Zaczek.

 

Redakcja: M. Stankiewicz/A. Podbielska/ B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, głosowanie, wyniki, wybory samorządowe, kandydat
Piotr Sarnacki: Kompletne wyniki wyborów samorządowych możemy poznać już we wtorek

Kiedyś konieczne było postawienie „x” na karcie do głosowania. Teraz w teorii można użyć jakiegokolwiek symbolu. Żeby jednak głos był ważny, muszą to być dwie przecinające...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV