Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa liczenie na Warmii i Mazurach. Sprawdź wyniki w swojej gminie

Trwa liczenie głosów w wyborach na Warmii i Mazurach. Sprawdź, jak wyglądają wyniki w gminach naszego regionu.

godz. 18:00

Wciąż spływają protokoły z komisji terytorialnych. Do olsztyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego przyjechali już przedstawiciele olsztyńskiej komisji powiatowej, protokoły z głosowania do Rady Powiatu olsztyńskiego teraz muszą zostać zweryfikowane i zatwierdzone, dopiero wtedy oficjalnie  poznamy te wyniki.

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej dostępne są natomiast wyniki wyborów do rady powiatu iławskiego – najwięcej mandatów, bo 6 zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, w radzie będzie też pięcioro przedstawicieli Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, 4 mandaty trafią do Komitetu Powiatowe Forum Samorządowe, a po trzy mandaty do przedstawicieli PSL i Komitetu Przyjazny Powiat.

——————————————————————–

godz. 14:00

Wybory na burmistrza Morąga wygrał Tadeusz Sobierajski. Zdobył prawie 54 procent głosów. To będzie jego piąta kadencja.

O szczegółach Marta Wiśniewska.

——————————————————————–

godz. 13:51

Wybory do Rady Powiatu Elbląskiego wygrał z ośmioma mandatami Komitet Wyborczy Wyborców Stowarzyszenia Dobry Samorząd. Jego lider, obecny starosta Maciej Romanowski uzyskał rekordowy wynik, bo zdobył aż 1355 głosów. A to oznacza, że prawdopodobnie będzie zarządzał samorządem powiatu przez kolejną kadencję.

Osiem mandatów wygrali kandydaci Dobrego Samorządu, którzy już rządzą w powiecie elbląskim od wielu lat. Po cztery mandaty zdobyli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a jeden Koalicja Obywatelska. Jak zapowiada Maciej Romanowski, zaprosi do rozmów przy okrągłym stole wszystkich nowych radnych i zaproponuje im współpracę na rzecz powiatu. Stanie się po zakończeniu kadencji starej rady Powiatu, która zbierze się ostatni raz 9 listopada.

Nieoficjalnie mówi się, że kandydatką na przewodniczącą rady Powiatu jest była wójt gminy Elbląg Genowefa Kwoczek z Dobrego Samorządu. Osiągnęła ona drugi wynik w wyborach powiatowych i zdobyła 1006 głosów wyborców.

——————————————————————–

godz. 13:42

W Piszu i Olecku w wyborach do rad miasta i powiatu nieźle wypadło PSL i PiS. Większości mandatów nie uzyskało jednak żadne ugrupowanie.

W Piszu w radzie powiatu zasiądzie po 5 radnych z PiS i PSL, a w radzie miasta odpowiednio 8 i 10. Ziemia Piska wprowadziła 3 radnych do powiatu i 4 do miasta, Piskie Forum ma 3 mandaty w mieście i 8 w powiecie. 1 radnego w powiecie będzie też miał Komitet Wspólnie i Zgodnie. W Radzie Powiatu w Olecku PSL będzie miał 6 radnych, a Zjednoczona Prawica Ziemi Oleckiej 5 i 4 w mieście. Mała Ojczyzna Olecko ma 7 mandatów w mieście i 4 w powiecie.

W radzie miasta w Olecku zasiądzie też 6 radnych z Komitetu Olecko Nasze Miasto i 4 z Komitetu Marcina Czekay.

——————————————————————–

godz. 13:30

Wybory do Rady Miasta i Rady Powiatu w Gołdapi wygrały lokalne ugrupowania. Żadne nie ma jednak większości i niezbędne będą koalicje.

W radzie powiatu po 4 mandaty mają Nasza Gołdap i Wspólna Gołdap. Po 2 mandaty zdobyli Nasz Powiat Współpraca i Rozwój, Komitet Dalszy Rozwój oraz Koalicja Obywatelska. W radzie powiatu zasiądzie również jeden radny z PiS. W wyborach do rady miasta zwyciężyło ugrupowanie burmistrza Wspólna Gołdap, które zdobyło 5 mandatów. Po 3 przypadły komitetom Nasza Gołdap i Gołdap Dobro Wspólne. 2 mandaty zdobyła Aktywna Gołdap.

——————————————————————–

godz. 13:25

Zamieszanie z kartami wyborczymi. Część głosów oddanych w niedzielnych wyborach samorządowych jest nieważnych z powodu ewidentnych błędów popełnionych przez obwodowe komisje wyborcze. Problem dotyczy braku pieczęci na kartach do głosowania. Więcej tutaj.

——————————————————————–

godz. 13:00

Dobro Wspólne wygrywa w wyborach do Rady Miasta i Rady Powiatu w Ełku. W Giżycku w Radzie Miasta zasiądzie najwięcej radnych z lokalnego ugrupowania burmistrza, a w powiecie na pierwszym miejscu jest PiS oraz Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

W Ełku Dobro Wspólne zdobyło 11 mandatów do rady miasta i 8 do rady powiatu. Koalicja Obywatelska będzie miała 8 radnych w mieście i 7 w powiecie, a PiS odpowiednio 4 i 6.

Giżyckie Porozumienie Obywatelskie w radzie miasta zdobyło 10, a w radzie powiatu 2 mandaty. PiS będzie miało 6 radnych miejskich i 4 powiatowych, a Kolacja Obywatelska odpowiednio  5 i 4.

——————————————————————–

godz. 11:30

Wybory wójtów:

Gmina Miłki – Wygrała dotychczasowa wójt Barbara Mazurczyk

Pozezdrze – Wygrał dotychczasowy wójt Bohdan Mohyła

Gmina Budry – Wygrał dotychczasowy wójt Józef Markiewicz, ale tylko o 48 głosów więcej, niż jego kontrkandydat

Gmina Ełk – Wybory wójta wygrał dotychczasowy wójt Tomasz Osewski

Gmina Kalinowo – Będzie II tura – między Andrzejem Bezdzieckim i Markiem Markiewiczem

Pasym – Wygrał dotychczasowy burmistrz Cezary Łachmański

Kruklanki – Wygrał dotychczasowy wójt Bartłomiej Kłoczko

Rozogi – Wygrał dotychczasowy wójt Zbigniew Kudrzycki

——————————————————————–

godz. 10:20

Znamy oficjalne wyniki w wyborach na burmistrzów miast powiatowych na Warmii i Mazurach. Prezentujemy pełne wyniki

——————————————————————–

godz. 09:50

A tymczasem w Korszach może pojawić się konieczność powtórzenia wyborów na radnych. Powód? W jednym z obwodów doszło do wydania nieprawidłowych kart do głosowania.

——————————————————————–

godz. 09:30

Jak wyniki wyborów komentują radni w Olsztynie i Elblągu? Czy potrzebne będą koalicje? Więcej: tutaj i tutaj.

——————————————————————–

godz. 07:20

Rada powiatu elbląskiego: Komitet Stowarzyszenia „Dobry Samorząd” 38,06 % (8 mandatów), PiS 22,86 % (4 mandaty), PSL 22,81 % (4 mandaty), Koalicja Obywatelska 14,34 % (1 mandat).

Rada powiatu bartoszyckiego: Koalicja Obywatelska 41,56 % (7 mandatów), PiS 28,93 % (6 mandatów), KWW Samorządność Plus 15,75 % (3 mandaty), PSL 13,77 % (1 mandat).

Rada powiatu lidzbarskiego: Koalicja Obywatelska 27,46 % (6 mandatów), PiS 19,92 % (3 mandaty), KWW Porozumienie Niezależnych Samorządowców 15,98 %c (3 mandaty), KWW Pięciu Gmin 16,76 % (2 mandaty), SLD 10,93 % (2 mandaty), PSL 9,05 % (1 mandat).

Rada powiatu ostródzkiego: PiS 18,15 % (5 mandatów), KWW Porozumienie Samorządowe Powiatu Ostróda 17,37 % (5 mandatów), KWW Zgoda i Rozwój 14,59 % (3 mandaty), KWW Dobro Wspólne 10,72 % (3 mandaty), KWW Razem dla Powiatu 13,43 % (2 mandaty), SLD 9,98 % (2 mandaty), Koalicja Obywatelska 9,45 % (2 mandaty), KWW Niepartyjni Niezależni 6,31 % (1 mandat)

Rada powiatu nowomiejskiego: PSL 39,08 % (9 mandatów), PiS 34,32 % (6 mandatów), KWW Porozumienie Samorządowe Razem 18,41 % (2 mandaty)

Rada powiatu działdowskiego: KWW Samorządowe Ugrupowanie Lokalne – 26,56 % (6 mandatów), PiS – 22,95 % (6 mandatów), KWW Samorząd 2018 – 17,08 % (3 mandaty), PSL – 16,99 % (3 mandaty), Koalicja Obywatelska – 10,40 % (1 mandat).

——————————————————————–

godz. 06:30

Rada powiatu ełckiego – wygrywa komitet Dobro Wspólne dotychczasowego starosty Marka Chojnowskiego – 37,78 % – zdobył 8 mandatów. Koalicja Obywatelska 30,42 % (7 mandatów), Prawo i Sprawiedliwość 25,96 % (6 mandatów).

Rada powiatu mrągowskiego – Koalicja Obywatelska 23,26 % (3 mandaty), PSL 21,14 % (5 mandatów), PiS 20,99 % (3 mandaty), KWW Międzygminny Komitet Wyborców 18,4 % (4 mandaty), KWW Mrągowska Wspólnota Samorządowa 13,44 % (2 mandaty).

Rada powiatu nidzickiego – Razem dla Powiatu Nidzickiego 28,74 % (4 mandaty), PiS – 28,42 % (5 mandatów), KWW Nasza Gmina Nasz Powiat 22,29 % (4 mandaty), Koalicja Obywatelska 9 % (1 mandat), SLD 9 % (1 mandat).

——————————————————————–

godz. 20:40

W Braniewie będzie dogrywka. W drugiej turze o mandat wójta zmierzą się: Jakub Bornus, który uzyskał 41,3 % poparcia z Ewą Kazimierczuk, która zdobyła 37,3 % głosów. Jakub Bornus startował z KWW Porozumienie Samorządowe, a Ewa Kazimierczak ze swojego komitetu.

——————————————————————–

godz. 20:05

11 mandatów w ełckiej radzie miejskiej zdobył komitet Dobro Wspólne – podała Miejska Komisja Wyborcza w Ełku. Do rady weszli również przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej i PiS.

Z protokołu z wyborów opublikowanego przez Miejską Komisję Wyborczą w Ełku wynika, że w 23-osobowej radzie miasta 11 miejsc uzyskali kandydaci KWW Dobro Wspólne. Na listy tego lokalnego komitetu, związanego z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem, oddano 45,61 % głosów.

Koalicja Obywatelska uzyskała osiem mandatów (31,21 % głosów), a PiS przypadły pozostałe cztery mandaty (21,48 %).

Progu wyborczego nie przekroczył KW Porozumienie Jarosława Gowina (1,7 % głosów).

——————————————————————–

godz. 20:00

Wójtem gminy Dubeninki w powiecie gołdapskim nadal będzie Ryszard Zieliński, który zdobył prawie 55,5 % głosów. Z kolei wójtem gminy Sorkwity w powiecie mrągowskim nadal będzie Józef Maciejewski, który otrzymał ponad 62,5 % głosów.

——————————————————————–

godz. 19:20

POWIAT GOŁDAP – Rada Powiatu – Wyniki wyborów – 15 MANDATÓW

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ -1 mandat
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA -2 MANDATY
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ POWIAT WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ -2 mandaty
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DALSZY ROZWÓJ -2 mandaty
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GOŁDAP -4 mandaty
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GOŁDAP -4 mandaty

Zasiądą w niej:

Alicja Iwaniuk
Karol Szablak
Małgorzata Kuliś
Stanisław Wójtowicz
Wioletta Tomaszewska-Walc
Grażyna Senda
Leszek Retel
Marian Podziewski
Marzanna Wardziejewska
Marek Kuskowski
Wacław Grenda
Anna Falińska
Józef Dominiuk
Andrzej Ciołek
Jarosław Dzienis

——————————————————————–

godz. 19:15

A tak prezentuje się lista radnych do Rady Miasta Elbląga:

Koalicja Obywatelska

Michał Missan
Robert Turlej
Cezary Balbuza
Małgorzata Adamowicz
Irena Sokołowska
Wojciech Karpiński
Antoni Czyżyk
Jacek Boruszka
Bogusław Tołwiński

Prawo i Sprawiedliwość

Piotr Opaczewski
Rafał Traks
Halina Sałata
Janusz Hajdukowski
Jolanta Janowska
Paweł Fedorczyk
Jolanta Lisewska
Marek Pruszak
Paweł Kowszyński

KWW Witolda Wróblewskiego

Iwona Mikulska
Krzysztof Konert
Edward Pietrulewicz
Witold Wróblewski
Marek Osik
Marek Burkhardt

SLD

Janusz Nowa

——————————————————————–

godz. 18:58

Wójtem gminy Piecki w powiecie mrągowskim ponownie będzie Agnieszka Kurczewska, która zdobyła prawie 70 % głosów. Burmistrzem Mikołajek – to także powiat mrągowski – nadal będzie Piotr Jakubowski, na którego głosowało prawie 65,5 % wyborców.

——————————————————————–

godz. 18:30

RADA POWIATU OLECKO

15 MANDATAMI PODZIELIŁY SIĘ TRZY KOMITETY:

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – 6
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZONA PRAWICA ZIEMI OLECKIEJ – 5
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAŁA OJCZYZNA OLECKO – 4

Zasiądą w niej:
Karol Czerwiński
Danuta Maciejewska
Tomasz Kosobudzki
Marek Dobrzyń
Izabela Sertel
Zofia Bordzio
Marian Świerszcz
Henryk Trznadel
Tomasz Dziokan
Teresa Krajewska
Andrzej Dunaj
Czesław Gontar
Kazimierz Iwanowski
Sławomir Szerel
Jerzy Gołembiewski

——————————————————————–

godz. 18:25

Poznaliśmy również radnych olsztyńskiej rady miasta.

——————————————————————–

godz. 17:50

Tymczasem znamy oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Olsztyna. W II turze zmierzą się obecny włodarz miasta, Piotr Grzymowicz oraz Czesław Jerzy Małkowski. Więcej tutaj.

——————————————————————–

godz. 17:40

Burmistrzem Węgorzewa został wybrany – Krzysztof Kołaszewski (51.80 %) jego konkurent Krzysztof Piwowarczyk uzyskał poparcie 48.20 % wyborców. Ostatecznie o zwycięstwie tego pierwszego w pierwszej turze zadecydowało 208 głosów.

——————————————————————–

godz. 17:35

Komitety PiS i Koalicji Obywatelskiej zdobyły po dziewięć mandatów w 25-osobowej Radzie Miasta Elbląga, sześć mandatów uzyskał komitet urzędującego prezydenta Witolda Wróblewskiego, a jeden SLD – poinformowała miejska komisja wyborcza w Elblągu.

W wyborach do elbląskiej rady miejskiej Koalicja Obywatelska uzyskała łącznie 32,08 % ważnych głosów, co zapewniło jej 9 mandatów. Tyle samo radnych będzie miało w nowej radzie PiS z poparciem na poziomie 29,98 %. Kolejne ugrupowanie, które weszło do rady, to komitet wyborców urzędującego prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z poparciem na poziomie 23,42 % i sześcioma mandatami. Jeden mandat przypadł koalicyjnemu komitetowi SLD Lewica Razem, na kandydatów którego oddano 10,02 % głosów. Żadne z ugrupowań nie uzyskało więc samodzielnej większości w 25-osobowej radzie.Do rady miejskiej nie dostał się KWW Kukiz’15 z poparciem 4,50 %.Z informacji uzyskanych przez PAP w miejskiej komisji wyborczej w Elblągu wynika, że w jednym z okręgów konieczne było dokonanie losowania z powodu równej liczby głosów między listami PiS i KWW Wróblewskiego. W wyniku tego mandat przypadł kandydatowi z listy komitetu obecnego prezydenta.

——————————————————————–

godz. 17:20

Burmistrz nie zmieni się w Giżycku. W pierwszej turze wygrał aktualny sternik miasta – Wojciech Iwaszkiewicz, który zdobył 56,58% głosów. Drugi Maciej Wróbel miał 24,32% poparcia, a trzeci z kandydatów – Piotr Andruszkiewicz – 19,1%.

W skład giżyckiej rady miasta wejdą radni trzech ugrupowań: Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch lokalnych komitetów: Giżyckie Porozumienie Obywatelskie oraz Obywatelska Koalicja Giżycko.

10 mandatów uzyskało Giżyckie Porozumienie Obywatelskie, czyli komitet aktualnego i przyszłego burmistrza miasta Wojciecha Iwaszkiewicza. Sześciu radnych wprowadzi natomiast Prawo i Sprawiedliwość, natomiast pięciu ma Obywatelska Koalicja Giżycko.

Co z kontrkandydatami aktualnego burmistrza? Piotr Andruszkiewicz z PiSu zostanie radnym. Maciej Wróbel z Obywatelskiej Koalicji już nie, bo nie ubiegał się o taki mandat.

——————————————————————–

godz. 17:16

POWIAT PISKI – Rada Powiatu

17 mandatów

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – 5 mandatów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 5 mandatów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA PISKA -3 mandaty
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PISKIE FORUM -3 mandaty
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE I ZGODNIE -1 mandat

Zasiądą w niej:

Andrzej Kurzątkowski
Rafał Dąbrowski
Marek Konopka
Łukasz Borys
Marek Wysocki
Dariusz Smakosz
Przemysław Ronkiewicz
Lidia Borys – Dymczyk
Irena Jatkowska
Jan Alicki
Waldemar Brenda
Paweł Szczech
Andrzej Górski
Andrzej Nowicki
Michał Wrzosek
Lech Borak
Mariusz Trupacz

——————————————————————–

godz. 17:06

Według nieoficjalnych wyników nie zmienił się burmistrz Działdowa. 85% głosów otrzymał Grzegorz Mrowiński. Drugi kandydat do objęcia stanowiska burmistrza – Dariusz Maćkowiak zdobył zaledwie 15% głosów.

W Radzie Miasta w Działdowie zasiądzie dwudziestu jeden przedstawicieli trzech komitetów. 10 mandatów otrzymał Komitet Grzegorza Mrowińskiego, 7 – Koalicja Obywatelska, a 4 mandaty – Prawo i Sprawiedliwość.

——————————————————————–

godz. 16:55

RADA POWIATU WĘGORZEWO

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA – 1 MANDAT
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA KOŁASZEWSKIEGO -2 MANDATY
KOMITET WYBORCZY HORYZONT -2 MANDATY
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ -3 MANDATY
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY POWIAT WĘGORZEWSKI -3 MANDATY
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA PIWOWARCZYKA -4 MANDATY

Zasiądą w niej:

Adam Wasilewski
Eugeniusz Pieczul
Mariusz Niedziółka
Maciej Zmitrowicz
Andrzej Kalafarski
Krystian Paluch
Halina Faj
Adam Roczniak
Józef Pawlik
Andrzej Kruk
Maciej Westfalewicz
Zenon Pomian
Elżbieta Rapita
Andrzej Fliszkiewicz
Marzena Supranowicz

——————————————————————–

godz. 16:37

W bartoszyckiej Radzie Miasta zasiądą przedstawiciele czterech komitetów. Sześć mandatów zdobyły Komitety Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Pięciu radnych będzie miał Komitet Samorządność Plus, a czterech – Nasze Miasto.

——————————————————————–

godz. 16:30

Kętrzyn – O tym kto będzie burmistrzem, zadecyduje II tura, do której przeszli – Krzysztof Hećman (42,83 % ) oraz Ryszard Niedziółka (38,56 % )

gmina Kętrzyn – Kandydat na wójta był tylko jeden – Paweł Bobrowski

Korsze – Burmistrzem w pierwszej turze został wybrany Ryszard Ostrowski (52,03 %)

Reszel – Tutaj również w pierwszej turze wygrał Marek Janiszewski (62,92 %)

Gmina Srokowo – Będzie druga tura w wyborach na wójta – Marek Olszewski (46.91 % ) i Marek Wawer (32.08 %  )

Gmina Barciany – Wójtem wybrana została Marta Kamińska (64,09 %)

——————————————————————–

godz. 16:20

W Miłakowie będzie II tura – kandydatami na burmistrza w drugiej turze są Aleksander Gawryluk (46,29 %) i Krzysztof Szulborski (33,49 %).

——————————————————————–

godz. 16:15

Powiat Działdowski

gmina Działdowo – w wyborach na wójta będzie II tura: Krystian Chyliński (32,94 %) i Mirosław Zieliński (34,88 %). W I turze Krystian Chyliński wyprzedził Mirosława Zielińskiego różnicą zaledwie 75 głosów.

Miasto Lidzbark – Burmistrzem został wybrany w pierwszej turze Maciej Sitarek (52,86 %).

Kto zostanie wójtem gminy Lidzbark? Tu będzie druga tura, do której przeszli – Edward Ligman (22.24 %) i Tomasz Węgrzynowski (48,73 %).

——————————————————————–

godz. 16:00

W Radzie Miasta w Działdowie zasiądzie 21 przedstawicieli trzech komitetów. 10 mandatów otrzymał Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Mrowińskiego, 7 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, a 4 mandaty – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

——————————————————————–

godz. 15:51

Nie będzie zmiany na stanowisku burmistrza Gołdapi. W pierwszej turze – urzędujący burmistrz – Tomasz Luto zdobył 54,78% głosów. Wyprzedził on Wojciecha Hołdyńskiego, który miał 28,43% głosów. Pozostali kandydaci nie uzyskali 10 %. Andrzej Juchniewicz miał 6,68%, Wioletta Anuszkiewicz 6,59%, a Andrzej Pianka – 3,52%.

Natomiast w Radzie Miasta znajdzie się 6 komitetów. Najwięcej przedstawicieli – pięciu, będzie miał Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gołdap, zaś Komitety Wyborcze Wyborców „Gołdap – Dobro Wspólne” oraz Nasza Gołdap – trzech radnych. Dwa mandaty uzyskał Komitet Wyborczy Wyborców Aktywna Gołdap, a po jednym mandacie Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem.

——————————————————————–

godz. 15:45

Urzędujący prezydent Elbląga Witold Wróblewski (własny komitet wyborczy) i poseł Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenta tego miasta – wynika z oficjalnych danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

W niedzielnych wyborach na prezydenta Elbląga najlepszy wynik uzyskał Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) – 48,78 % Wyprzedził Jerzego Wilka (KW PiS) – 28,69 % ważnych głosów. Ci dwaj kandydaci przeszli do II tury wyborów – podała na swojej stronie PKW.Kolejne wyniki uzyskali: Michał Missan (Koalicja Obywatelska) – 19,32 %, Stefan Rembelski (KWW Kukiz’15) – 3,21 % ważnych głosów. Frekwencja wyniosła 47,55 %

——————————————————————–

godz. 15:40

Swoim wyborcom za pośrednictwem Twittera podziękował Piotr Grzymowicz.

——————————————————————–

godz. 15:35

Siedmiu radnych w Radzie Miasta w Węgorzewie będzie miał Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Piwowarczyka. 4 przedstawicieli będzie reprezentować Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Kołaszewskiego. Po jednym mandacie otrzymali: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, a także Komitety Wyborcze Wyborców Zbigniewa Kozłowskiego, Anny Bolik-Kun oraz Jolanty Świrkowicz.

——————————————————————–

godz. 15:32

Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska zdobył najwięcej – 7 mandatów do Rady Miasta w Ostródzie. Po czterech radnych zasiądzie z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość oraz Komitetu Wyborczego Wyborców „Dobro Wspólne”. Trzy mandaty uzyskał Komitet Wyborczy Wyborców Niepartyjni Niezależni. Dwóch radnych zasiądzie z Komitetu Wyborczego Wyborców Rzecz Jasna Ostróda. Jeden mandat uzyskał Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem.

Z kolei w drugiej turze w wyborach na burmistrza Ostródy zmierzą się Zbigniew Michalak (24,76 %) oraz Czesław Najmowicz (35,57 %).

——————————————————————–

godz. 15:25

Według nieoficjalnych wyników – mieszkańców Bartoszyc czeka druga tura wyborów na burmistrza miasta. Zacięta walka o zwycięstwo w pierwszej turze trwała do ostatnich głosów – mówi przewodnicząca miejskiej komisji – Aleksandra Bieniek:

Dopiero ostatnie Komisje wyłoniły kandydata, który uzyskał najwięcej głosów. Jest to obecny burmistrz, Piotr Petrykowski. Drugim kandydatem, który przeszedł do II tury jest Wojciech Prokocki.

00:00 / 00:00

Oprócz Piotra Petrykowskiego i Wojciecha Prokockiego o fotel burmistrza ubiegały się także Katarzyna Basak oraz Wioletta Machniewska.

——————————————————————–

godz. 15:15

Powiat elbląski, gminy miejsko – wiejskie :

Tolkmicko – II tura
Magdalena Dalman (KWW Magdaleny Dalman Inicjatywa dla mieszkańców) – 953 głosy (40,59 %)
Józef Zamojcin (KWW Nasza Gmina – Nasz DOM) – 839 głosów (38,29 %)

Rada Miasta i Gminy – KWW Nasza Gmina – Nasz DOM 7 mandatów

Młynary – II tura
Renata Bednarczyk  (KWW Renaty Bednarczyk) – 739 głosów (37,74 %)
Marek Misztal  KWW (Marka Misztala Dobra Gmina) – 813 głosów (41,52 %)

Rada Miasta i Gminy – KWW  7 mandatów  Renaty Bednarczyk (nie ma większości)

Pasłęk – wg. nieoficjalnych danych w I turze wygrał Wiesław Śniecikowski – 53,36 %, który powinien mieć też większość w radzie.

——————————————————————–

godz. 15:05

Znamy oficjalne wyniki w Lidzbarku Warmińskim. Nie będzie tutaj drugiej tury. Wybory na burmistrza zdecydowanie wygrał Jacek Wiśniowski, który zebrał 79,14% głosów. Drugi Bartłomiej Zdanowicz uzyskał 13,67%, a trzeci z kandydatów – Mirosław Litwin – 7,19%. Wszyscy kandydaci startowali z własnych komitetów wyborczych.

W Radzie Miasta znalazły się dwa komitety. 10 mandatów otrzymał Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Wiśniowskiego, natomiast 5 – Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Obywatelska – Lidzbark Warmiński.

——————————————————————–

godz. 14:55

Druga tura wyborów będzie w Nowym Mieście Lubawskim. 46,19% głosów zebrał Józef Blank. 35,77% uzyskał natomiast Leon Prusakowski. Trzeci kandydat – Piotr Piątek uzyskał 18,04% poparcia.

Do Rady Miasta Nowego Miasta Lubawskiego dostały się cztery Komitety. 10 mandatów dostał Komitet Wyborczy Wyborców „Dla Mieszkańców”. 3 mandaty dla Komitetu Wyborczego Wyborców Leona Prusakowskiego. Natomiast po jednym otrzymały Komitety Wyborcze Wyborców Mirosława Urbanowskiego i Adama Strausa.

——————————————————————–

godz. 14:50

W Iławie znamy również wyniki wyborów do Rady Miasta. 6 mandatów zdobyły: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Wyborczy Wyborców Adama Żylińskiego oraz Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Żuchowskiego „Dla Iławy”. 2 mandaty dla Komitetu Wyborczego Wyborców Dawida Kopaczewskiego „Łączy Nas Iława”, a 1 mandat został przyznany dla Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem.

——————————————————————–

godz. 14:46

Gmina Prostki, powiat ełcki – tam w wyborach na wójta będzie druga tura, w której zmierzą się Rafał Wilczewski (39,97 %) z Bożeną Walerią Bagan (17,78 %), która nad następnym kandydatem – Mirosławem Orłowskim miała przewagę zaledwie 22 głosów.

——————————————————————–

godz. 14:45

Powiat Elbląski, gminy wiejskie:

  • gmina Elbląg – wójtem został Zygmunt Tucholski (KWW Zygmunta Tucholskiego), który zdobył 1663 głosy (64,53 %)
  • gmina Milejewo – wójtem został Krzysztof Szumała (KWW Krzysztofa Szumały), który zdobył 836 głosów (54,36 %). Rada Gminy – KWW Krzysztofa Szumały zdobył 7 mandatów
  • gmina Godkowo – wójtem został Andrzej Bondaruk (KWW Razem dla gminy) – 695 głosów (57,34 %) Rada Gminy – większość „KWW Razem dla gminy” 8 mandatów.

——————————————————————–

godz. 14:38

Wyniki w wyborach na prezydenta Mrągowa już znamy. Przypomnijmy, w drugiej turze zmierzą się Stanisław Bułajewski 33,58 % z Waldemarem Markiem Cybulem 21,22 %. Jeżeli chodzi o wybory do rady miasta:

7 mandatów – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MRĄGOWSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA,

6 mandatów – KOMITET WYBORCZY MRĄGOWSKA INICJATYWA SPOŁECZNA,

4 mandaty – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA BUŁAJEWSKIEGO,

3 mandaty – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ,

1 mandat – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UCZCIWY SAMORZĄD – NIEZALEŻNI.

——————————————————————–

godz. 14:35

—————————————————————–

godz. 14:30

Dobre Miasto – w wyborach na burmistrza będzie druga tura, do której przeszli Jarosław Kowalski – 41,85 % głosów oraz Beata Harań 29,63 %.

Natomiast w wyborach do rady miasta:

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY HARAŃ – 5 mandatów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLIŻEJ LUDZI – 4 mandaty
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNI DOBRE MIASTO – 2 mandaty
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYSZTOFA STRĘKOWSKIEGO -2 mandaty
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWI LUDZIE-NOWE KIERUNKI-1 mandat
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIOLETTY NOWAK -1 mandat

—————————————————————–

godz. 13.55

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza w Węgorzewie – informuje przewodnicząca komisji miejskiej Danuta Prystasz: Krzysztof Kołaszewski – 2988 głosów, Krzysztof Piwowarczyk – 2780 głosów.

—————————————————————–

godz. 12.40

Niezwyciężonego od lat burmistrza Kętrzyna Krzysztofa Hećmana czeka II tura. Zdobył 4684 głosy a jego konkurent, były starosta powiatowy Ryszard Niedziółka – 4217 głosów- mówi Elżbieta Malinowska – zastępca przewodniczącego miejskiej komisji wyborczej w Kętrzynie. Trzeci z kandydatów na burmistrza Kętrzyna – Rafał Rypina z Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 2034 głosy.

—————————————————————–

godz. 12.30

W Braniewie tuż przed wyborami na burmistrza wycofała się kandydatka Naszego Braniewa – Elżbieta Ruda. Jak poinformował nas komisarz wyborczy w Elblągu – Piotr Żywicki, kandydatka na burmistrza Braniewa nie została wykreślona z list wyborczych, ponieważ decyzję o wycofaniu podjęła późno. Nie będzie jednak powtórzonych wyborów. Wyniki głosowania na burmistrza Braniewa powinniśmy poznać około godziny 14. Startowali w nich: urzędująca burmistrz – Monika Trzcińska (własny komitet), Zbigniew Dalak (SLD Lewica Razem), Wojciech Penkalski (własny komitet) i Tomasz Sielicki (Porozumienie Samorządowe).

—————————————————————–

godz. 12.25

Olecko – będzie druga tura. Wacław Olszewski (34.22 %) zmierzy się z Karolem Sobczakiem (27.15 %)

—————————————————————–

godz. 12.20

Iławę czeka druga tura wyborów – informacje przekazuje przewodniczący miejskiej komisji wyborczej Zdzisław Patoła. Adam Żyliński czyli obecny burmistrz miasta zdobył 5093 głosy,  Dawida Kopaczewskiego, który startował z własnego komitetu wyborczego poparło 2852 wyborców. W wyborach startowali też  Piotr Żuchowski (głosy 2014) i Maciej Mikołajczyk (2266).

—————————————————————–

godz. 12.00

Bez zmian na stanowisku burmistrza Biskupca, w I turze wygrał Kamil Kozłowski – informuje przewodniczący komisji miejskiej Kazimierz Dąbkowski. O fotel burmistrza w Biskupcu walczyli też: Tomasz Gogoł – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, Mirosław Paszkowski – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRA ZMIANA, Elżbieta Halina Samorajczyk – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNY BISKUPIEC, Monika Wadowska – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE.

—————————————————————–

godz. 11.40

73% wyborców zagłosowało na aktualnego burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. To oznacza, że Jacek Wiśniowski wygrał wybory w pierwszej turze i pokonał dwóch kontrkandydatów: Mirosława Litwina z PiS-u oraz Bartłomieja Zdanowicza z komitetu „Lidzbarczanie.pl”. Jacek Wiśniowski twierdzi, że swój wynik zawdzięcza „pozytywnej kampanii”.  Do rady miasta Lidzbarka Warmińskiego dostało się 10 radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Wiśniowskiego.

—————————————————————–

godz. 11.35

Kolejna wyborcza niespodzianka. Nowego gospodarza będzie miało również Szczytno. Danuta Górska nie uzyskała wystarczającego poparcia. Kto teraz będzie zarządzał miastem jeszcze nie wiadomo. W Szczytnie – jak poinformował nas przewodniczący miejskiej komisji wyborczej Andrzej Materna – będzie druga tura wyborów. Zmierzą się w niej Zbigniew Gontarzewski z PiS, który uzyskał 2429 głosów i reprezentujący komitet wyborczy Razem dla Mieszkańców – Krzysztof Mańkowski, kandydat dostał 2946 głosów poparcia. Szczytno jako pierwsze podaje też nieoficjalne wyniki do Rady Miasta. I miejsce zdobył komitet Wszystko dla Szczytna – 8 mandatów, II miejsce Razem dla mieszkańców – 5 mandatów, komitet Z Górską dla Szczytna – 2 mandaty i Aktywne Szczytno – 1 mandat.

Gmina Dźwierzuty, pow, szczycieński – wygrała dotychczasowa wójt Marianna Szydlik – otrzymała 1 842 głosy czyli 63.32 poparcie.

—————————————————————–

godz. 11.30

Na wschodzie Mazur – bez istotnych zmian. Większość dotychczasowych włodarzy miast pozostaje na stanowiskach. Najwięcej głosów, bo 85% dostał burmistrz Orzysza – Włodzimierz Włodkowski. To wszystko nieoficjalne jeszcze wyniki. Jak już podaliśmy w Ełku wygrał Tomasz Andrukiewicz, który zdobył prawie 74% głosów. W Giżycku z ponad 50% poparcie zwyciężył Wojciech Iwaszkiewicz. Również ponad 50% głosów otrzymał Andrzej Szymborski z Pisza. II tury nie będzie także najprawdopodobniej w Gołdapi, gdzie przewagę zyskał Tomasz Luto. Jedynie w Olecku mieszkańcy będą głosowali jeszcze raz. W II turze zmierzą się dotychczasowy burmistrz Wacław Olszewski i Karol Sobczak.

—————————————————————–

godz. 11.00

Niespodzianka w Mrągowie, będzie zmiana na stanowisku burmistrza, gdzie do tej pory rządziła Otolia Siemieniec. W II turze zmierzy się Stanisław Bułajewski (33,58%) z Waldemarem Cybulem (21,22%) – mówi przewodnicząca miejskiej komisji wyborczej Barbara Filipkowska.

—————————————————————–

godz. 10.50

Najnowsze wyniki z gmin: Miłki – dotychczasowy wójt Barbara Mazurczyk, Pozezdrze – wygrał dotychczasowy wójt Bohdan Mohyła, gmina Budry – wygrał dotychczasowy wójt Józef Markiewicz, ale tylko o 48 głosów więcej, niż jego kontrkandydat, gmina Ełk – wybory wójta wygrał dotychczasowy wójt Tomasz Osewski z Porozumienia Jarosława Gowina – był jednym z 5 kandydatów, uzyskał 61 procent głosów, gmina Kalinowo – będzie II tura – między Andrzejem Bezdzieckim i Markiem Markiewiczem, Pasym – wygrał dotychczasowy burmistrz Cezary Łachmański, Kruklanki – wygrał dotychczasowy wójt Bartłomiej Kłoczko, Rozogi – wygrał dotychczasowy wójt Zbigniew Kudrzycki.

—————————————————————–

godz. 10.40

Na Mazurach bez istotnych zmian. Większość dotychczasowych włodarzy miast pozostaje na stanowiskach. Najwięcej głosów, bo 85% otrzymał burmistrz Orzysza Włodzimierz Włodkowski. To wszystko nieoficjalne jeszcze wyniki.  Jak już mówiliśmy w Ełku wygrał Tomasz Andrukiewicz, który zdobył prawie 74% głosów. W Giżycku z ponad 50% poparcie zwyciężył Wojciech Iwaszkiewicz. Również ponad 50% głosów otrzymał Andrzej Szymborski z Pisza. II tury nie będzie także najprawdopodobniej w Gołdapi, gdzie przewagę zyskał Tomasz Luto. Jedynie w Olecku mieszkańcy będą głosowali jeszcze raz. W II turze zmierzą się dotychczasowy burmistrz Wacław Olszewski i Karol Sobczak.

—————————————————————–

godz. 10.30

W Baniach Mazurskich nie będzie II tury, już w I wygrał dotychczasowy wójt Łukasz Kuliś. Tamtejsza komisja przyjęła dotychczas trzy z czterech protokołów z komisji okręgowych.
O stanowisko wójta ubiegało się trzech kandydatów. Dwaj pozostali to: Ryszard Bogusz z KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW ,,PANORAMA” i Łukasz Marcin Kondratowicz, który reprezentował KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA DOBRA GMINY BANIE MAZURSKIE.

—————————————————————–

godz. 10.22

Wybory wójta gminy Ełk wygrał dotychczasowy wójt Tomasz Osewski z Porozumienia Jarosława Gowina – był jednym z 5 kandydatów, uzyskał 61 procent głosów. W Pozezdrzu wygrał dotychczasowy wójt Bohdan Mohyła.

—————————————————————–

godz. 10.18

Bez rozstrzygnięcia w pierwszej turze wyborów w Dobrym Mieście – informacje przekazuje przewodnicząca komisji Krystyna Wieromiej. Jarosław Kowalski reprezentuje  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNI DOBRE MIASTO, Beata Harań – własny komitet wyborczy. Dobrym Miastem zarządzać chciało 6 kandydatów. Oprócz tych, którzy zmierzą się w drugiej turze startowali też: Jarosław Jerzy Borowik – to KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, Ryszard Bolesław Łańko – to KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLIŻEJ LUDZI, Wojciech Ruciński z KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW NOWI LUDZIE-NOWE KIERUNKI i Krzysztof Jan Strękowski, który starował z własnego komitetu.

—————————————————————–

godz. 10.14

Nieoficjalne wyniki wyborów w żuławskich gminach powiatu elbląskiego wybory. W dwóch wygrali obecni wójtowie. Dorota Wasik , wójt gminy Markusy zostaje na kolejną kadencję. Do tego ma pełen komplet 15 radnych, wszystkie wybrane przez mieszkańców osoby pochodzą z Komitetu Wyborczego Wyborców Doroty Wasik. Podobnie jest w gminie Gronowo Elbląskie, gdzie obecny wójt Marcin Ślęzak zostanie na trzecią kadencję – uzyskał prawie 86 procent poparcia. Będzie miał też większość w radzie gminy – 12 na 15 radnych to członkowie jego komitetu. Wszystko wskazuje też na to, że wójtem gminy Elbląg zostanie obecny zastępca wójta Zygmunt Tucholski, który uzyskał 65 proc poparcia. Będzie też miał większość w radzie gminy.
Do dogrywki dojdzie w gminie Rychliki – tam w II turze zmierzą się obecny wójt Henryk Kiejdo i wicestarosta Elbląski Zbigniew Lichuszewski.

—————————————————————–

godz. 10.04

Znamy wyniki wyborów w Giżycku. Przewodnicząca miejskiej komisji wyborczej informuje, że na stanowisku burmistrza pozostaje Wojciech Iwaszkiewicz reprezentujący giżyckie porozumienie obywatelskie. Uzyskał 6409 głosów  (56.58%). W wyborach startowali też Piotr Andruszkiewicz z PiS i Maciej Wróbel z Obywatelskiej Koalicji Giżycko.

—————————————————————–

godz. 9.58

We Fromborku będzie II tura – mówi  przewodnicząca komisji miejskiej Barbara Mrożek po podliczeniu głosów z wszystkich obwodów. Monika Modzelewska-Kozioł reprezentująca KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 413 głosów. Na Zbigniewa Pietkiewicza, który startował z własnego komitetu i zagłosowały 622 osoby.

—————————————————————–

godz. 9.50

W Olecku będzie druga tura – informacje przekazała nam przewodnicząca tamtejszej komisji miejskiej Maria Wiktorzak. Wacław Olszewski  to obecny burmistrz Olecka,  zdobył 2894 głosów. Karol Sobczak natomiast uzyskał poparcie 2296 wyborców. W wyborach na stanowisko burmistrza startowało 5 kandydatów. Pozostali to Marcin Czekay i Mariusz Mazurskiewicz, którzy reprezentowali własne komitety a także Marcin Roszko reprezentujący Zjednoczoną Prawicę Ziemii Oleckiej .

—————————————————————–

godz. 9.40

Dywity. Tam w wyborach startowało 4 kandydatów. Przewodnicząca komisji Irena Palmowska mówi, że będzie druga tura wyborów, w której wystartują
Daniel Zadworny i Henryk Pach. Henryk  Pach startował z własnego komitetu i zdobył 1300 głosów. Daniel Zadworny, który reprezentował KWW KREATYWNY SAMORZĄD KOMITET DANIELA ZADWORNEGO uzyskał poparcie 2 i pół tysiąca mieszkańców gminy. W wyborach startowały też dwie panie z własnych komitetów: Ewa Domaradzka-Ziarek i Alicja Wąsik.

—————————————————————–

godz. 9.30

W Jezioranach wybory burmistrza miasta i gminy wygrał Maciej Leszczyński, pokonując dotychczasowego burmistrza Leszka Boczkowskiego. Maciej Leszczyński rządził już w Jezioranach – był burmistrzem w latach 2010-2014.

—————————————————————–

godz. 08:30

Znamy także nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza w Węgorzewie. Tu z kolei – wszystko wskazuje na to, że będzie zmiana na stanowisku – informuje przewodnicząca komisji miejskiej Danuta Prystasz. Zarówno Krzysztof Piwowarczyk czyli dotychczasowy burmistrz Węgorzewa jak i Krzysztof Kołaszewski startowali z własnych komitetów wyborczych.
Dodajmy, że komisja czeka jeszcze na 4 z 18 protokołów.

—————————————————————–

godz. 08:20

Do olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego dotarli też przedstawiciele gminnej komisji w gminie Wieliczki w powiecie oleckim. Tam wybory wójta wygrał dotychczasowy wójt Jarosław Kuczyński.

—————————————————————–

godz. 8.00

Nie będzie zmiany na stanowisku burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. Jacek Wiśniowski w pierwszej turze wygrał wygrał z bardzo dużą przewagą zdobywając ponad 79 procent głosów( 79.14 %).
Jego kontrkandydaci: Bartłomiej Józef Zdanowicz z komitetu LIDZBARCZANIE.PL i  Mirosław Litwin z PiS  otrzymali odpowiednio 13.67 i 7.19 procent. Wiśniowski startował z własnego komitetu wyborczego.

—————————————————————–

godz. 07:05

Zagłosowało na mnie 1812 mieszkańców gminy – podał Radiu Olsztyn Jan Kasprowicz, dotychczasowy wójt Gietrzwałdu. Mój konkurent Wojciech Samulowski zdobył 1014 głosów. Do rady gminy z mojej listy na 15 miejsc weszło 10 radnych, frekwencja wyniosła 60 procent – podkreślił Kasprowicz.

—————————————————————–

godz. 06:55

Swoje zwycięstwo na Facebooku ogłosił dotychczasowy burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski.

—————————————————————–

godz. 06:52

Do olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego dotarła pierwsza komisja terytorialna – to komisja z gminy Kowale Oleckie. Tam nie trzeba było liczyć głosów do rady gminy, bo kandydatów wystawił tylko jeden komitet. Był też tylko jeden kandydat na wójta – Krzysztof Locman. Zdobył większość głosów na „tak”, co oznacza, że wygrał wybory.

—————————————————————–

godz. 06:00

Według wstępnych danych Tomasz Andrukiewicz zdobył 70% głosów i będzie rządził Ełkiem czwartą kadencję. Drugiej tury nie będzie także prawdopodobnie w Giżycku. Wojciech Iwaszkiewicz w połowie obwodów otrzymał 56% poparcia.

Na stanowisku pozostaje także wójt gminy Ełk Tomasz Osewski.  Do drugiej tury staną w Kalinowie Andrzej Bezdziecki i Marek Markiewicz, a w Prostkach Bożena Bagan i Rafał Wilczewski.

Autor: M. Zbrożek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, Ełk, wybory
Witold Wróblewski i Jerzy Wilk w drugiej turze wyborów na prezydenta Elbląga

Urzędujący prezydent Elbląga Witold Wróblewski (własny komitet wyborczy) i poseł Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenta tego miasta - wynika...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV