Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa szacowanie strat w rolnictwie po jesiennych powodziach. Poszkodowani dostaną dopłaty

Zalane pola, fot. M.Stankiewicz

Na ponad 6,5 mln złotych oszacowano dotychczas straty w gospodarstwach w regionie po jesiennych nawałnicach i powodziach.

Powołane przez wojewodę warmińsko-mazurskiego komisje odwiedziły od września 435 gospodarstw; a szacować straty będą jeszcze w ponad 180.

Najgorsza sytuacja jest w północno – zachodniej części regionu, w gminach: Braniewo, Wilczęta, Elbląg, Pieniężno, Lelkowo, Płoskinia, Godkowo i Gronowo Elbląskie.

Rolnicy mogą skorzystać z dopłat do oprocentowania kredytów bankowych oraz poręczeń i gwarancji na spłatę kredytów bankowych udzielonych na wznowienie produkcji w gospodarstwach lub działach specjalnych produkcji rolnej.

Poszkodowani mogą także m.in. skorzystać z pomocy w opłacaniu składek w KRUS oraz z ulg w podatku rolnym za 2017r.

Do 20 listopada gospodarze, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi mogą również wnioskować o przyznanie pomocy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Autorka: M.Kwiatkowska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, straty
Wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski: Na konta rolników trafi około 10 miliardów zł

Jesienią rolnikom najbardziej potrzebne są pieniądze - mówił w Porannych Pytaniach wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski. Dziś rozpoczęły się wypłaty zaliczek na poczet dopłat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV