Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Silny wiatr połamał drzewa. Kilka dróg w regionie było zablokowanych

Skutki wichury. Fot. Adam Kopiczyński

Strażacy usuwają ostatnie szkody jakie wyrządziły w regionie dzisiejsze  nawałnice. Pracują jeszcze przy złamanym drzewie na cmentarzu w Kochanówce pod Lidzbarkiem.

W sumie do podobnych interwencji wyjeżdżali dziś około 30 razy. Przewrócone przez silny wiatr drzewa tarasowały przejazd na kilku drogach w regionie. Tak było m.in. w Garzewie, Kajnach i Starym Kawkowie oraz na drodze z Jonkowa do Świątek.  Strażacy usuwali drzewa z dróg także w Polejkach, Łomach i Bukwałdzie.

Na ul. Sielskiej w Olsztynie, w ciągu krajowej 16 drzewo spadło na busa, którym jechało pięciu mężczyzn. Według policji to niemal cud, że nikomu nic się nie stało, bo upadło tuż za kabiną pasażerską, niszcząc skrzynię ładunkową. Samochód jest poważnie uszkodzony.

Ulewne deszcze zalały też około dwudziestu piwnic w regionie.

Według synoptyków, którzy odwołali ostrzeżenie o burzach z gradem, sytuacja się unormowała i mieszkańcom Warmii i Mazur nie grożą już dziś żadne nawałnice.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, drzewo, burza, nawałnica, szkoda
Prawdopodobnie za 3 lata pojedziemy nowym odcinkiem Via Baltica. Dziś podpisano umowę

23-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S61 od węzła Ełk Południe do węzła Wysokie będzie kolejnym fragmentem budowanej Via Baltiki. Podpisana umowa na projekt i budowę tego odcinka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV