Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa zbiórka żywności dla najuboższych na święta

Zbiórka żywności w Olsztynie, fot. A. Minkiewicz-Zaremba

„Dodaj świętom smaku” – to hasło 20. jubileuszowej świątecznej akcji organizowanej przez Banki Żywności.  Na Warmii i Mazurach w akcję Banku Żywności zaangażowanych jest około 4 i pół tysiąca wolontariuszy.

Każdy może stać się darczyńcą! Wystarczy kupić kilka produktów więcej i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności, którzy zbierają produkty tuż przy sklepowych kasach. Mąka, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze to produkty rekomendowane. Zachęcamy do zapisania ich na swojej przedświątecznej liście zakupów i przekazania ich wolontariuszom w sklepach. Podarowane zakupy trafiają do magazynów Banków Żywności, gdzie zostają posortowane, zważone i policzone przez wolontariuszy. Z magazynów Banków Żywności żywność trafi do lokalnych organizacji społecznych. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

W Ełku zbiórkę żywności prowadzi Schronisko dla Osób Bezdomnych i Ubogich Monar-Markot. Wolontariusze zbierają dary w 9 największych sklepach miasta.

Lista sklepów, gdzie zbierana jest żywność dostępna jest na stronie internetowej Banków Żywności. Zbiórka zakończy się w niedzielę. W zeszłym roku podczas akcji Banku Żywności zebrano na Warmii i Mazurach ponad 30 ton artykułów spożywczych.

Posłuchaj relacji ze zbiórki żywności.

Zbiórka żywności w Olsztynie, fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Świąteczna zbiórka żywności. fot. Kuba Troć

(amz/mzbro/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności
Jak nie marnować jedzenia? Bank ma pomysł

Banki Żywności wychodzą z ważnym apelem: wydłużenia przerwy obiadowej w szkole o 10 minut. Sprawi to, że dzieci będą jadły zdrowsze rzeczy i nie marnowały jedzenia....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV