Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają kontrole miejsc wypoczynku na Warmii i Mazurach. Stwierdzono kilka nieprawidłowości

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Inspektorzy sanepidu sprawdzają stan kąpielisk zorganizowanych przy miejscach wypoczynku dzieci i młodzieży oraz stan sanitarny takich miejsc. Na 277 funkcjonujących turnusów przeprowadzono 104 kontrole.

Stwierdzono, że na Warmii i Mazurach sezon kąpielowy został rozpoczęty na trzydziestu sześciu kąpieliskach. Dwa z nich nie zostały wciąż uruchomione, a dwa: na jeziorze Narie w gminie Bogaczewo oraz w Pasłęku nie mają ratowników.

Do końca czerwca skontrolowano ponad 270 turnusów w regionie i generalne wnioski są bardzo dobrze. Tylko w jednym miejscu na obozie sportowym w ośrodku wypoczynkowym w powiecie szczycieńskim, zorganizowanym przez przedsiębiorcę z Piaseczna, kontrolujący stwierdzili brak badania wody w miejscu wyznaczonym do kąpieli. Zalecono wprowadzenie natychmiastowego zakazu kąpieli w jeziorze oraz wykonanie badania jakości wody.

Jeden turnus zorganizowany w ośrodku hotelarskim w powiecie ostródzkim nie miał rejestracji turnusu w elektronicznej bazie MEN.

W ośrodku w powiecie gołdapskim, w którym żywiono uczestników wypoczynku stwierdzono nieprawidłowości.

Kontrole będą trwały przez całe wakacje.

Autor: B. Gajlewska/WSSE
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, wypoczynek, wakacje, kolonie, lato, kontrole, inspektor
Co dalej z olsztyńskim obiektem Manor? Trwają kontrole, a służby nie mają wątpliwości: przepisy są omijane i ignorowane

Czy w obiekcie, który ma zakaz użytkowania można zorganizować letni wypoczynek? Trwa bój o wznowienie działalności Manora. Manor to olsztyński obiekt, który od wielu lat spędza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV