Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają ostatnie przygotowania. W Olsztynie zaprezentowano fanty na tegoroczną wentę dobroczynną

Fot. K. Olszewski

Celem organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej wydarzenia jest zebranie jak najwięcej pieniędzy na szczytny cel. Na co będzie przeznaczone wsparcie w tym roku?

Cały dochód z 21. wenty dobroczynnej trafi do Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach. Pieniądze mają być przeznaczone na wyposażenie sali rehabilitacyjnej. Środków może być dużo, bo do wylicytowania podczas gali będą atrakcyjne przedmioty, m.in. pióra od premiera Mateusza Morawieckiego i marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego, broszka Agaty Kornhauser-Dudy czy spinki do mankietów wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego.

Do wylicytowania będą też obrazy. Będzie można wziąć udział w loterii, w której główną nagrodą będzie wycieczka do Rzymu.

Wenta rozpocznie się w niedzielę 17 lutego o godzinie 15 w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie. W zeszłym roku udało się zebrać około 40 tysięcy złotych. Wydarzeniu patronuje Radio Olsztyn.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Olsztyńskie hospicjum włączyło się w obchody światowego Dnia Chorego

O obchodach światowego Dnia Chorego mówimy od 27 lat. W maju 1992 roku ustanowił je papież Jan Paweł II.  To bardzo ważne wydarzenie dla osób przebywających...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV