Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają poszukiwania producenta filmowego. Prokuratura z Giżycka wszczęła śledztwo

Fot. fotolia

Prokuratura w Giżycku wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku na mazurskim jeziorze Kisajno, podczas którego z motorówki wypadł do wody producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

Dotychczasowe poszukiwania zaginionego nie przyniosły rezultatu. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku dotyczy spowodowania wypadku w ruchu wodnym, „ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym”.

Stodolny zaznaczył, że na tym etapie postępowania prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia, nie ujawnia żadnych dowodów znajdujących się w aktach sprawy i danych osobowych przesłuchanych świadków, ani nie odnosi się do doniesień medialnych.

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jeziorze Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Wówczas Stodolny podał, że „pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku trwają czynności w niezbędnym zakresie, mające ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia”. Jak informowała policja, z soboty na niedzielę nad ranem na Kisajnie odnaleziono dryfującą, opustoszałą motorówkę. Po wszczęciu poszukiwań natrafiono na brzegu na 27-letnią kobietę. Z jej relacji wynikało, że była na łodzi z 39-letnim mężczyzną i podczas manewru skręcania obydwoje wypadli do wody. Kobieta zdołała dopłynąć sama do brzegu.

Od niedzieli dno i brzegi jeziora przeszukują m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, w tym sonary, drony i robota do prac pod wodą.

Środa jest czwartym dniem poszukiwań Woźniaka-Staraka. Jak poinformowała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, od rana na wodę spłynęli policyjni wodniacy z Giżycka i Mikołajek oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej z Giżycka. W akcji biorą także udział żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. Na Warmii i Mazurach jest pochmurno i pada deszcz. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku kpt. Mariusz Pupek, powiedział, że deszcz nie ma znaczenia w tego typu akcjach, pogarsza jedynie komfort pracy ratowników. „Najistotniejszy jest wiatr, który może spychać łódki i powodować falowanie, ale obecnie wiatr nie powoduje zakłóceń”- dodał.

Od początku akcji policja deklaruje, że poszukiwania na Kisajnie będą prowadzone „do skutku”.

 

Redakcja: K.Ośko za PAP/A. Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, sledztwo
O zmroku wstrzymano poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. W akcji na Kisajnie bierze udział elitarna grupa płetwonurków

Wieczorem wstrzymano poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę nad ranem wypadł z motorówki na mazurskim jeziorze Kisajno. Akcja zostanie wznowiona rano. Wtorek był trzecim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV