Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają prace na trasie kolejowej od Nidzicy do Działdowa. Koniec inwestycji w drugiej połowie roku

Fot. Ł. Weglewski

W styczniu zakończył się kolejny etap prac na odcinku trasy kolejowej Olsztynek – Działdowo. Specjalna maszyna, która zabiera stare odcinki toru i na ich miejsce montuje nowe, pracowała na trasie Nidzica – Działdowo.

– Wykonano już około 20 km podstawowego zakresu nowej drogi kolejowej. Zostały jeszcze jeszcze prace uzupełniające i można rozpoczynać przygotowania do działań na kolejnym szlaku z Nidzicy do Olsztynka – podały PKP PLK.

Pomimo warunków zimowych, trwają prace przy przebudowie mostów i wiaduktów. Wykonawca przygotowuje montaż kabli. Instalacja zapewni łączność i obsługę urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Budowane są nowe perony. Podstawowe konstrukcje widać w Waplewie, Zakrzewie-Sarnowie, Krasnołęce i Dobrzyniu. Po przebudowie perony będą wyższe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie zapewnią bezpieczne poruszanie się po peronach – także po zmroku.

Podróżni skorzystają z nowych ławek, wiat i tablic informacyjnych. Czytelne oznakowanie ułatwi orientację na stacjach. Informacje o rozkładzie jazdy będą prezentowane w gablotach. Wygodny dostęp na perony dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewnią pochylnie. Cykliści skorzystają z zamontowanych w pobliżu peronów stojaków rowerowych.

Od ubiegłego roku na sześciu przebudowanych stacjach i przystankach oraz na nowym przystanku Olsztyn Dajtki podróżni korzystają z nowych peronów. Pociągi jeżdżą po zmodernizowanych torach na odcinku Olsztyn – Olsztynek.

Modernizacja 83 km linii z Olsztyna do Działdowa poprawi komfort obsługi pasażerów na 12 przystankach i stacjach. Podróże w regionie będą krótsze o około 15 min. Tym samym skróci się czas jazdy również do Warszawy. Wpłynie to na poprawę przepustowości linii i możliwość prowadzenia większej liczby pociągów.

Wartość inwestycji to około 260 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2019 roku.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, Działdowo, tory, Nidzica
W bójce pod Olsztynkiem zginęły dwie osoby

Prokurator i policjanci pracują nad sprawą tragicznej w skutkach bójki, do której doszło między gośćmi gospodarstwa agroturystycznego w gminie Olsztynek. Dwie osoby zmarły od ciosów noża,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV