Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają zapisy na 12. edycję Biegu Piekarczyka. Jakie nowości przygotowali organizatorzy?

Bieg Piekarczyka 2018. Fot. M. Stankiewicz

12. edycja Biegu Piekarczyka, czyli największej imprezy biegowej w Elblągu odbędzie się 31 maja. W tegorocznych zawodach jest kilka nowości – nowa trasa oraz dodatkowy dystans.

Oprócz biegu głównego na 10 kilometrów, po raz pierwszy będzie można wystartować w rywalizacji na połowę krótszym dystansie. Przed biegiem głównym odbędzie się tradycyjnie Mini Bieg Piekarczyka dla dzieci i młodzieży.

Inna jest również trasa imprezy, która w tym roku przebiegnie ulicami: Teatralną, Nowowiejską, Traugutta, Grota-Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztową, Wigilijną, Mostową, Wodną, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Wodną, Wałową, Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, Teatralną (koniec 1 pętli).

Fot. biegpiekarczyka.pl

Do 12. Elbląskiego Biegu Piekarczyka można się zapisywać na stronie internetowej zawodów www.biegpiekarczyka.pl. Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bieg Piekarczyka, biegacze
Biegają, a także sprzątają ulubioną trasę. Elbląscy sportowcy świętują Dzień Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości organizowane są apele, uroczystości, koncerty, zawody czy wystawy. Grupa elbląskich biegaczy do swojego świętowania podchodzi praktycznie. W tym roku sportowcy sprzątali ulubioną...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV