Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzeba powtórzyć przetarg na budowę terminala w Szymanach

Zwycięski projekt terminala na lotnisku w Szymanach koło Szczytna

Taką decyzję podjęły władze województwa warmińsko-mazurskiego.

Poprzedni przetarg na budowę terminala lotniska w Szymanach wygrała firma Skanska, ale Krajowa Izba Odwoławcza nakazała unieważnienie złożonej przez nią oferty. Rzecznika Izby Justyna Tomkowska wyjaśniła, że spółka nie spełnia kryteriów dotyczący kondycji ekonomicznej.

Według Izby, ofertę spełniającą kryteria złożyło jedynie konsorcjum Porr, ale jest ona o 9 milionów złotych droższa, niż oferta firmy Skanska. Konsorcjum Porr Polska chciało wybudować terminal za 69 milionów złotych.

Nie możemy dopłacić tych 9 milionów, bo to oznaczałoby przekroczenie kosztorysu całego projektu – tłumaczy Witold Wróblewski, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Stąd decyzja o unieważnieniu przetargu i rozpisaniu nowego.

Wszystko to powoduje, że harmonogram prac robi się bardzo napięty. Projekt jest finansowany ze środków unijnych, a więc należy go zakończyć w przyszłym roku. Port lotniczy w Szymanach ma kosztować około 200 milionów złotych, z czego 76 procent ma dołożyć Unia. Inaczej przepadnie wielomilionowa dotacja. (apiedz/bsc)

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany, terminal
Gmina wiejska Szczytno żąda 1,5 mln zł podatku za lotnisko

Trwa spór o wysokość podatku od nieruchomości dla lotniska w Szymanach z ubiegłego roku. Gmina wiejska Szczytno żąda 1,5 mln zł. Z taką kwotą nie zgadza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV