Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech „chemików” w rękach Centralnego Biura Śledczego Policji

15 osób zatrzymali funkcjonariusze CBŚP w śledztwie dotyczącym gangu narkotykowego.

Przez kilkanaście lat przestępcy mieli produkować i sprzedawać amfetaminę w czterech województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim.

Służby szacują, że w ciągu 13 lat gang wyprodukował setki kilogramów amfetaminy i 200 litrów BMK, czyli półproduktu tego narkotyku. W gangu działali zarówno chemicy pracujący bezpośrednio przy wytwarzaniu narkotyków, jak i dilerzy.

W ręce policji wpadł lider gangu i trzech chemików. Wśród podejrzanych o udział w grupie przestępczej, trzy osoby osoby odbywają wyrok więzienia. Pozostałych dwanaście osób zatrzymano podczas koordynowanej akcji na terenie województw śląskiego i mazowieckiego. Sąd zgodził się na tymczasowe aresztowanie sześć osób, a pięć objęto dozorem policyjnym.

Liderowi gangu prokuratura postawiła zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, trzem osobom – udziału w niej, a pozostałym – handlu i wytwarzania narkotyków.

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

Fot. CBŚP

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, gang, amfetamina, narkotyki, video
W sieci pojawił się zwiastun tajemniczego „Ciemno, prawie noc” Borysa Lankosza

Pełna tajemnic, niezwykła historia z Magdaleną Cielecką i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych w kinach od 22 marca. Zbliża się premiera ekranizacji bestsellerowej, uhonorowanej Nagrodą Nike...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV