Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech mężczyzn zginęło w wypadku na drodze krajowej 51. W wyniku zderzenia ucierpiało 11 dzieci

Fot. Twitter/KWP Olsztyn

Trzy osoby zginęły w wypadku, który w południe wydarzył się na drodze krajowej nr 51 Olsztyn-Dobre Miasto. W Kabikiejmach zderzyło się 5 pojazdów – autobus przewożący dzieci, transportowy bus i trzy samochody osobowe. Ofiary śmiertelne to dwaj kierowcy aut osobowych i pasażer.

Wypadek mógł spowodować kierowca volkswagena passata, który nieprawidłowo wyprzedzał – mówi podkom. Krzysztof Wasyńczuk z zespołu prasowego KWP w Olsztynie.

Mógł wykonywać nieprawidłowy manewr wyprzedzania pojazdów opel i iveco. Wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czoło najpierw z fiatem seicento, następnie z autobusem przewożącym dzieci. Niestety 75-letni mieszkaniec Olsztyna kierujący volkswagenem i 20-letni pasażer tego auta zmarli na miejscu. Również kierujący fiatem seicento 51-latek poniósł śmierć na miejscu.

W wypadku ucierpiało 11 dzieci jadących autobusem z basenu w Dobrym Mieście. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Po opatrzeniu ran dzieci wypisano do domu – poinformował rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz. Jak powiedział, stan dzieci jest dobry i nie ma potrzeby ich hospitalizacji.

Służby ratunkowe i prokurator zakończyli już swoje czynności. Po prawie 7 godzinach drogę krajową nr 51 odblokowano.

Wypadek na DK 51. Fot. Policja

Wypadek na DK 51. Fot. Policja

Wypadek na DK 51. Fot. Policja

Wypadek na DK 51. Fot. słuchacz

Autor: K. Kantor/ PAP
Redakcja: A. Dybcio/A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, autobus, samochód, DK-51
W Giżycku Straż Miejska bezpłatnie pomoże odpalić samochód

Nie możesz odpalić silnika w samochodzie? Pomoże ci Straż Miejska. W Giżycku strażnicy zakupili nawet specjalne urządzenie. Po silnym mrozie w nocy, rano często trudno uruchomić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV