Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech nietrzeźwych kierowców podczas jednego patrolu

Aż trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci drogówki z Susza podczas jednego patrolu.

O jednym z pijanych kierowców policja została powiadomiona telefonicznie – mówi aspirant Joanna Kwiatkowska z komendy policji w Iławie.

Mundurowi uzyskali informacje, że mężczyzna jadący ciągnikiem nie ma uprawnień. Policjanci zatrzymali mężczyznę i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się ma on jedynie uprawnienia do kierowania samochodem osobowym. Dodatkowo mieszkaniec gminy Susz jechał ciągnikiem rolniczym mając 1,3 promila alkoholu.

Drugi nietrzeźwy kierowca był dobrze znany policjantom z drogówki.

Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli jadącego volkswagenem 26-latka kierującego. Policjanci pamiętali, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Zatrzymali kierowcę i sprawdzili w policyjnych systemach potwierdzając swoje przypuszczenia. Okazało się, że 26-latek kierował volkswagenem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.

00:00 / 00:00

Trzecia interwencja drogówki dotyczyła motorowerzysty, który jechał bez kasku. W wydychanym powietrzu miał 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

 

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, alkohol, kierowca, Susz, pijany kierowca
Czy gdyby w wypadek nie był zamieszany policjant, sprawa dawno byłaby już zamknięta? Posłuchaj audycji Śliska sprawa

W lutym 2018 roku w Iławie funkcjonariusz tamtejszej komendy miał spowodować wypadek i uciec z miejsca zdarzenia. Później okazało się, że był pijany. Od wypadku minął...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV